Uhelné sklady Praha - SK Lhota 2:2 (2:0)

22.02.2018 15:02

Druhé přípravné utkání

hráno na UT Motorlet Praha, 10.2.2018

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Druhé letošní přípravné utkání s účastníkem pražského KP se hrálo v sobotu na UT Motorletu Praha v Jinonicích. V prvním dějství nás pražský celek dokonale zaskočil svojí pohyblivostí a důrazem, s čímž si zejména naši stopeři a vnitřní středoví hráči vůbec nedokázali poradit. Díky tomu si "Uhelky" vytvořili několik gólových šancí a po zásluze také během poločasu vstřelily dvě branky. My jsme dokázali jen slušně kombinovat na své polovině, ovšem díky pomalému rozehrávání potom směrem k soupeřově brance jsme si nic nedokázali vytvořit. A hodně tomu napomáhala statická hra středové řady.
 
Ve druhém poločase, po  změnách v sestavě, se obraz hry výrazně změnil. A pomohla tomu stará fotbalová pravda, že bez pohybu hráčů se fotbal nedá hrát. Do středu zálohy přešel pohyblivý a rychlý Kudela, na pravý okraj zálohy nastoupil pracovitý Zlata, na levou stanu se přesunul Primus a Kudelu doplnil ve středu důrazný Šalamoun. A ze strany Lhoty se hrál úplně jiný fotbal. Najednou jsme se usídlili na polovině soupeře, získávali jsme odražené míče, zrychlenou kombinací jsme se neustále tlačili do šancí a konečně byli efektivní. První svůj gól za "A" tým vsítil mladý a nadějný Nedvěd po ukázkové kombinaci po ose Kudela - Primus - Ibe, kdy Jarda dostal míč narážečkou před bránu a osamocen proti brankáři soupeře, se nemýlil. Vyrovnání přinesla opět rychlá kombinace, tentokrát z naší levé strany, kdy přihrávku Primuse jistě do sítě uklidil Renda Zlata. 
 
Nově se v sestavě objevil Stanley Ibe z Benešova a Martin Křečan z Bratronic. O uvolnění brankaře Jakuba Tůmy z Tatranu Rakovník už klub jedná."
  
 
 

Střelec SK Lhota: J. Nedvěd, R. Zlata

Sestava SK Lhota: J. Tůma / M. Křečan (46. R. Neumann), R. Neumann (46. E. Adjei Kwame), M. Šalamoun (46. T. Borek), T. Vlasatý / L. Primus (46. R. Zlata), T. Borek (46. M. Šalamoun), E. Adjei Kwame (46. M. Kudela), A. Popok (46. L. Primus) / S. Ibe, M. Kudela (46. J. Nedvěd)

Zpět