TJ Sokol Nespeky - SK Lhota 3:0 (1:0)

08.06.2018 09:42

28. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"V Nespekách jsme odehráli kvalitativně daleko nejhorší střetnutí probíhajícího ročníku KP. Hned ve 13. minutě musel nuceně po svém zranění střídat Danylych, který byl jedním ze  dvou, tří našich hráčů, kterým se v teplém počasí chtělo běhat. Celý zápas jsme odehráli jako by bez zájmu, nasazení a bojovnosti. A k tomu je nutno připočíst i hrubé chyby, kterých jsme se dopouštěli nejenom při obdržených gólech. Při tom prvním, už v 19. minutě, jsme nechali na své pravé straně nepokryté hráče, kteří si pohodlně, neatakováni, připravili a gólově zakončili akci, které se dalo pohodlně zabránit. Druhou branku jsme obdrželi z penalty, když Kabyl místo odkopu míče mimo hřiště nesmyslně stáhl domácího hráče. No a při třetím gólu jsme domácího útočníka neatakovali při jeho volném postupu středem hřiště a pohodlně jej nechali vystřelit z hranice pokutového území. I my jsme měli šance, když Kunc dobře zakončoval po rohovém kopu nebo Kudela prudkou střelou protáhl brankáře Drážka. Také jsme měli kopat penaltu za úmyslnou ruku domácího obránce. Ale náš výkon byl celkově ostudný, budiž nám vzorem pro přístě domácí tým, jehož hráči nic nevypustili a příkladně bojovali po celých 90 minut."

Sestava TJ Sokol Nespeky - V. Drážek / M. Večera, A. Konopiský, T. Krejza, L. Braný, M. Burian (K), J. Kukač, O. Urban, I. F. Osita (79. D. Cvrček), D. Pešta (71. M. Klauz), D. Kubec

Sestava SK Lhota: J. Tůma / J. Kabyl, E. A. Kwame, R. Neumann, T. Vlasatý / R. Zlata, T. Borek (74. J. Nedvěd), M. Šalamoun, D. Danylych (14. J. Kunc) / M. Kudela (K), S. Ibe (65. J. Šíma)

 

 

Žluté karty: Nespeky - I. F. Osita (36.), J. Kukač (37.); Lhota - R. Neumann (75.)

Rozhodčí: Dagmar Žáková (R), Pavla Navrátilová (AR1), Martin Stránský (AR2); Josef Zvonič (DFA)

 

Zpět