TJ Sokol Libiš - SK Lhota 2:1 (2:1)

14.04.2018 21:16

20. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Oproti poslednímu domácímu střetnutí se Slaným, kdy jsme šli do vedení už po necelých třech minutách, jsme v sobotním dopoledním utkání v Libiši měli vstup do hry doslova katastrofální. Domácí šli do vedení již po 30-ti vteřinách. Co za tím bylo? Jako již po několikáté bohorovnost, nezodpovědnost a liknavost některých našich hráčů. Ačkoliv jsme hráče upozornili, že proti nim nastoupí mladí, důrazní a rychlí soupeři, výše uvedeným jsme se sami opět dostali do problémů. A jako přes kopírák přišla další branka Libiše v osmé minutě hry. Zahrávali jsme rohový kop, domácí míč odkopem poslali na špatně pokrytého útočníka před půlící čarou, který našim obráncům utekl a Vošmíka prostřelil. Teprve pak jsme se probrali a naše hra začala připomínat to, co po hráčích požadujeme. Začali jsme dobře kombinovat, Libiš přehrávat a zákonitě přišlo naše snížení. Na pravé straně hezky zakombinovali Kudela s Primusem, následoval přesný prudký centr na zadní tyč od Stanleyho Ibeho, kde míč ideálně do sítě domácího brankáře uklidil Denis Danylych. Do konce poločasu jsme byli převážně lepším mužstvem, ale dvakrát jsme přesto špatně v obraně řešili přečíslení domácích. V těchto momentech nás skvělými zákroky podržel Petr Vošmík.


Ve druhém dějství jsme chtěli výsledek otočit a opět jsme byli většinově v herní převaze na libišské polovině hřiště. Naší útočné snaze však vůbec nepomohlo odstoupení Matyho Kudely ze hry, který nuceně střídal po nevybíravém zákroku domácího obránce. Asi největší šanci na vyrovnání jsme měli 6 minut před koncem. To si výborně naskočil na přesný centr po naší standardní situaci Jirka Kabyl, ale míč poslal hlavou těsně vedle levé tyče. Jsou zápasy, kdy prohrajete zaslouženě. Ale po tomto utkání musíme zpytovat své svědomí, neboť jsme ho prohráli individuální nezodpovědností a liknavostí."
 

 
 

Střelci: Libiš - T. Stejskal (1.), P. Novotný (8.); Lhota - D. Danylych (17.)

Sestava TJ Sokol Libiš - M. Brožek / M. Malák, M. Pešek, M. Šobr, T. Kvída, P. Zuskin (K), T. Stejskal (67. V. Stibora), P. Dobrovolný, P. Novotný (89. V. Antoš), T. Vaněk, P. Dušek

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / R. Neumann, E. Adjei Kwame, M. Šalamoun, T. Vlasatý / L. Primus (70. R. Zlata), J. Kabyl, T. Borek, D. Danylych / M. Kudela (K) (61. A. Popok), S. Ibe

 

Žluté karty: Libiš - M. Šobr (11.), P. Novotný (88.), V. Stibora (91.); Lhota - S. Ibe (92.)

 

Rozhodčí: Milan Šefara (R), Jakub Sixta (AR1), Tomáš Brož (AR2); Michal Myška (DFA)

 

Zpět