TJ Klíčany - SK Lhota 2:1 (1:1)

31.10.2018 10:58

12. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Ve 12. kole jsme hráli na hřišti Klíčan a prohráli jsme 1:2 (1:1). Na velmi nerovném hřišti za větrného a chladného počasí se domácí dostali do vedení hned z první akce. My jsme vyrovnali po čtvrthodině po centru Hájka a následné hlavičce Ibeho. Měli jsme další možnosti, ale nepodařilo se nám prostřelit domácího brankáře. Byl to více boj než fotbal a utkání směřovalo k remíze a penaltovému rozstřelu. V poslední minutě domácí zahrávali přímý kop ze strany, domácí hráč míč líznul a ten nechytatelně skončil v naší šibenici. Takže ve 12. kole jsme poprvé prohráli.

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Dá se říct, že jsme inkasovali góly z první a poslední akce, je to škoda, měli jsme alespoň remízu odvézt. Kluci zápas odbojovali, po vyrovnání jsme měli příležitosti, ale nepodařilo se nám vstřelit druhou branku. Za dvanáct kol jsme poprvé prohráli, z tohoto pohledu se nejedná o tragédii, ale rádi bychom opět radši vítězili."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / M. Houžvička, E. K. Adjei, J. Kabyl, M. Šalamoun / R. Neumann, J. Hájek, L. Primus (57. M. Mbah), T. Chlapec / M. Kudela (K), S. Ibe

Sestava TJ Klíčany: J. Zamazal / T. Jurčík, T. Krimlák (73. A. Kraus), P. Hájek, T. Buldra (K), V. Koláček, J. Předota (90+1. D. Minha), J. Jeslínek, T. Petříček, M. Krimlák, Š. Vošta

Žluté karty: Klíčany - J. Jeslínek (38.), P. Hájek (81.); Lhota - L. Primus (56.), T. Chlapec (60.)

Rozhodčí: Filip Hes (R), Martin Stránský (AR1), Petr Filip (AR2); Rudolf Netáhlík (DFA)

Počet diváků: 85

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/krajsky-prebor-hrebec-spasil-faktor-x-20181030.html

fotbalunas.cz/zapas/207771/

 

 

 

Zpět