Sparta Kutná Hora - SK Lhota 0:1 (0:0)

03.04.2019 10:19

19. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 19. kole bylo naším soupeřem mužstvo Sparta Kutná Hora a my jsme si z Kutné Hory přivezli výhru 1:0 (0:0). Do utkání jsme dobře vstoupili, hrálo se před brankou domácích. Dostali jsme se do dobré příležitosti, Houžvičkova střela byla zblokována. Domácí mužstvo se snažilo nakopávat dlouhé míče na nejlepšího střelce přeboru Kacafírka, my jsme ho dobře bránili a nepustili jsme ho do žádné šance. V prvním poločase si po tečovaném míči domácí vytvořili šanci, střelu z malého vápna Tůma s přehledem chytil. Ve druhém poločase pokračoval bojovný zápas, s  přibývajícím časem jsme se dostávali do zajímavějších útočných akcí, Ibe, Hájek, Popok zaměstnali brankáře, nakonec jsme se prosadili pět minut před koncem, na Hájkův centr si naskočil Kwame a hlavou vstřelil jediný gól utkání. Po zbytek utkání jsme už soupeři neumožnili žádnou šanci a vezeme si další tři body.

 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Musím klukům poděkovat za vůli, bojovnost, důslednost. My jsme dnes neodehráli dobré utkání po herní stránce, hodně míčů nám odskočilo, hodně přihrávek nám nevyšlo,  o to víc si výhry vážíme. Hráli jsme u čtvrtého mužstva, byl to bojovný zápas a my jsme ho zvládli vyhrát s nulou. Chci pochválit všechny hráče včetně náhradníků, všichni se plně zasloužili o zisk třech bodů."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / T. Valín (59. D. Danylych), E. Kwame Adjei, T. Chlapec, M. Šalamoun / J. Hájek (92. L. Primus), R. Neumann, M. Houžvička, J. Kabyl (72. O. Popok) / S. Ibe. M. Kudela (K) (83. M. Mbah)

Sestava Sparta Kutná Hora: P. Malý / T. Exner, P. Saulich, B. Frnac (K), V. Piskač, J. Nekvinda (87. D. Cimr), J. Kulhánek (76. J. Hradílek), Š, Kacafírek, M. Wolf (88. L. Marek), V. Serád, O. Matoušek

ŽK karty: Lhota - R. Neumann (23.), T. Chlapec (45.),  S. Ibe (80.); Kutná Hora - J. Nekvinda (17.), V. Piskač (29.), O. Matoušek (74.)

RozhodčíJakub Mansour (R), Josef Němeček (AR1), Aleš Suchý (AR2); Karel Bohuněk (DFA)

Počet diváků: 120

 

O zápase také na webu:

kutnohorsky.denik.cz/fotbal-kraj/o-prohre-kutne-hory-s-prvni-lhotou-rozhodla-branka-pet-minut-pred-koncem-utkani-20190331.html

fotbalunas.cz/zapas/238342/

 

Zpět