Sokol Hostouň - SK Lhota 2:4 (0:2)

22.02.2018 15:14

Třetí přípravné utkání

hráno na UT v Rynholci, 17.2.2018

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Letošní třetí přípravné střetnutí jsme sehráli s kombinovaným mužstvem Hostouně na umělé trávě v Rynholci. I tentokrát jsme postrádali několik hráčů  - zraněného Kudelu, pracovně zaneprázdněné Vošmíka s Kuncem a nemocného Vlasatého. Za mrazivého počasí jsme se na hřišti dlouho rozkoukávali, hráli jsme nepřesně. Částečnou nápravu přinesl až gólový lob Tomáše Borka. Soupeř nás přestal přehrávat ve středu hřiště, ale nepřesnosti nás provázely i nadále. Druhý náš vstřelený gól byl opět velice hezký. Předcházela mu koukatelná kombinace, po ní přišla finálová přihrávka na Stanleyho Ibeho, který bombou asi ze 14-ti metrů propálil hostouňského brankáře.
 
Ve druhém poločase potom prokřehlí diváci viděli čtyři branky. Ty dvě naše byly opět velice hezké. Nejprve po kvalitní kombinaci z hranice pokutového území střílel přesně levou nohou Martin Šalamoun, potom ve výskoku hlavou přidal svůj druhý gól Ibe. Dvě branky soupeře přišly po naší obranné liknavosti, nezodpovědnosti a nepřesnosti. A sluší se dodat, že Hostouň měla ve druhé půli gólových šancí více."
 
 
Střelci SK Lhota: S. Ibe (2x), T. Borek, M. Šalamoun

 

Sestava SK Lhota: J. Tůma / L. Primus (46. R. Zlata), E. Adjei Kwame, R. Hejduk, R. Neumann / M. Šalamoun / J. Nedvěd, T. Borek (46. Davis), D. Danylych, A. Popok / S. Ibe

Zpět