SK Velké Přítočno "B" - SK Lhota "B" 0:4 (0:1)

24.09.2019 14:30

5. kolo III. třídy Kladenského okresu

 

Hodnocení zápasu hráčem B týmu Oldřichem Mocem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

DŮLEŽITÉ BODY

"K venkovnímu zápasu jsme vyjížděli s tím, že už potřebujeme nějaké body uhrát. Od začátku jsme měli mírně navrch. Úvodní tlak přetavil Zahrádka vběhnutí do pokutového území a pomalejší soupeř hasil poprvé nedovoleným zákrokem. Penalta proměněna. Soupeře jsme nadále mačkali, ale žádná z nadějných šancí ke gólu nevedla. Po půl hodině hry se na naše kopačky vloudily nepřesnosti a zbrklost. Naštěstí soupeř toho gólově nevyužil. Do druhého poločasu jsme provedli dvě změny v sestavě a vrátili jsme se k solidnímu výkonu z úvodu zápasu. Tuto pohodu narušila odpískaná penalta pro domácí. Kučera ji však výborně vyrazil a domácí odsoudil do role statistů po zbytek zápasu. Pohybem jsme domácí přehrávali a po brankách Šímy a další penaltové exekuci Moce po faulu na Dolejše zápas v poklidu kontrolovali. Když se ke konci trefil i navrátilec Havlíček po krásné kombinaci s Hanáčkem P. bylo o zisku bodů rozhodnuto. S kvalitnějším zakončením mohlo utkání skončit vyšším rozdílem.."

Sestava SK Lhota "B": J. Kučera / P. Linc, R. Havlíček, L. Hanáček (58. D. Jelínek), F. Horák, J. Zahrádka (46. P. Hanáček), M. Langer (46. J. Hakl), L. Dolejš (K), O. Moc, M. Šíma, P. Jupa

Sestava SK Velkké Přítočno "B": T. Nedvěd (K) / L. Atač (13. K. Pokorný (63. O. Kruliš)), J. Hráský, P. Novák, J. Šmejkal, M. Devera, L. Fridrich, T. Libjak, L. Blažek, M. Andr, O. Měkota

ŽK karty: -

Rozhodčí: Jan Zíka (R), Kamil Cihelka (N), Marek Husák (N)

Počet diváků: 50

 

Zpět