SK Spartak Příbram - SK Lhota 2:1 np (0:0)

22.05.2018 10:25

26. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"I v sobotu v Příbrami jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy - zraněného Kudely a z osobních důvodů nepřítomného Vlasatého, další šli do zápasu jen se sebezapřením. Proto nám šli pomoci páteční maturant Šíma a ještě šestnáctiletý dorostenec Zahrádka. V krásném sportovním areálu příbramského Spartaku se ale i tak hrál zajímavý a vyrovnaný zápas. V domácím dresu nastoupilo hodně mladých hráčů, hráli běhavý a důrazný fotbal. My jsme ale poměrně slušně bránili a až na jednu gólovou příležitost, kterou s přehledem zlikvidoval Petr Vošmík, jsme domácí do ničeho nepustili. Naopak naši velkou šanci neproměnil Šíma. V prvním poločase jsme také měli kopat penaltu, když před samotným Stanleym Ibem v jasném gólovém postavení srazil míč rukou jeden z příbramských obránců.

I ve druhém poločase se hrál bojovný a vyrovnaný fotbal. Ale jak to už v našich posledních utkáních chodí, gól jsme obdrželi po opakované individuální nezodpovědnosti po rohovém kopu soupeře. Přitom ze standardních situací po rohových kopech, vyjímkou bylo utkání v Horkách, góly nedostáváme. Ale v Příbrami se to stalo podruhé, když někteří naši hráči se nechali strhnout soupeřem a samovolně přešli ze zónového bránění k bránění osobnímu... Míč nám proletěl malým vápnem k volnému domácímu hráči - 1:0! Ve zbývajícím čase jsme měli i my dvě gólové příležitosti k otočení stavu, ale mladému Jardovi Nedvědovi ke gólu chyběla větší vyzrálost a nefotbalově svoji příležitost vyřešil i Denys Danylych. Přesto se nám dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat. To Nedvěd tentokrát míč zpracoval dobře a doleva přihrál na hranici pokutového území Martinu Šalamounovi, který "levačkou" k tyči prostřelil brankáře Solnaře. Potom přišli po konečném nerozhodném výsledku na řadu pokutové kopy, ve kterých jsme tentokrát dvakrát  neuspěli, zatímco domácí všechny kopy zahráli s přehledem. Zopakovali si tak s námi podzimní výsledek, neboť na penalty vyhráli i u nás."  

Střelci: Příbram - J. Krejča (57.); Lhota - M. Šalamoun (89.)

Sestava SK Spartak Příbram - M. Solnař / J. Krejča, A. Rampa, V. Ševr, M. Suchý (K), D. Morav (46. J. Voříšek), M. Vašek (72. M. Rampa), A. Bábíček (85. J. Trefný), V. Machač, P. Červeňák (57. D. Hájek), O. Matějka (46. O. Šváb)

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / L. Primus, E. Adjei Kwame, R. Neumann, J. Kabyl / R. Zlata (76. J. Nedvěd (92. J. Zahrádka)), M. Šalamoun, D. Danylych, J. Šíma (65. A. Popok) / J. Kunc (65. T. Borek), S. Ibe

Žluté karty: Příbram - J. Krajča (23.)

Rozhodčí: Radek Mrázek (R), Miroslav Garaja (AR1), Miloš Kaucký (AR2); Michal Beneš (DFA)

 

Zpět