SK Slaný - SK Lhota 0:2 (0:0)

25.09.2018 08:30

7. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 7. kole jsme hráli ve Slaném, na hřišti mužstva, které bylo na prvním místě krajského přeboru. V týdnu před zápasem několik našich hráčů postihly zdravotní problémy, přesto jsme k zápasu odjížděli s odhodláním přivézt všechny body. Domácí v posledních dvou zápasech hráli venku a nastříleli dvanáct branek, takže jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. V prvním poločase branka nepadla, domácí spoléhali na centry, po jednom z nich netrefili míč a tudíž o svoji šanci přišli. My jsme měli také slušné příležitosti, Mbah se zbavil obránce a těsně minul branku Slaného, Kudela v závěru poločasu zakončoval ve velkém vápně a pocítil soupeřovu kopačku. Ve druhém poločase jsme změnili rozestavení a vyplatilo se nám to. Nejdřív jsme zahrozili dalekonosnou střelou Hájka po kombinační akci, pak už jsme udeřili. Po akci Popoka s Hájkem přišel krásný míč od Popoka na nabíhajícího Kudelu a ten hlavou dal první gól zápasu. Domácí se pak snažili vyrovnat, jejich šanci zneškodnil Vošmík a pak už jsme po další kombinaci a přihrávce Popoka rozhodli utkání, když Mbah se dostal sám před brankáře a přesnou střelou vstřelil druhou branku. V nastaveném čase si domácí ještě došli pro penaltu, ale Vošmík si čisté konto nenechal vzít a střelu vyrazil.
 

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Kluci odehráli po taktické stránce dobré utkání, soupeř má velmi kvalitní mužstvo, takže jsme byli připraveni na to, že nás čeká náročné utkání. Ještě dopoledne jsem musel obvolávat některé kluky, nevěděl jsem, jaký je jejich zdravotní stav, ale jakmile byli na hřišti, tak všichni odevzdali pro mužstvo maximum. Dali jsme dva hezké góly, soupeřovi jsme toho moc nedovolili a co se dostalo k bráně, s tím si Vošmajz poradil. Jsme spokojeni, Slaný mělo a má náš respekt, o to víc si výhry ceníme." 

Sestava SK Lhota:  P. Vošmík / J. Kabyl (90+1 T. Vlasatý), M. Šalamoun, E. K. Adjei, M. Houžvička / J. Hájek, T. Chlapec, D. Danylych, M. Mbah (90+3 T. Valín) / M. Kudela (89. L. Primus), S. Ibe (53. O. Popok)

Sestava SK Slaný:  M. Sedlák / M. Jaráb, J. Kubaška, M. Holly (79. M. Žahour), L. Křeček, T. Vimr, J. Galbavý (64. M. Tikovský), R. Kroutil, M. Mareš, J. Hořejší (K) (64. J. Maroušek), O. Zelenka

Žluté karty: Slaný - M. Mareš (23.), M. Holly (45.), J. Maroušek (72.), J. Kubaška (82.); Lhota - M. Šalamoun (26.), M. Houžvička (29.), S. Ibe (50.), M. Mbah (88.), J. Hájek (90+2)

Rozhodčí: Filip Hes (R), Tomáš Marek (AR1), Richard Svoboda (AR2); Michal Beneš (DFA)

Počet diváků: 400

 

O zápase také na webu:

fotbalunas.cz/zapas/207742/

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/vosmik-zkoprnel-cele-slany-lhota-diky-nemu-prehrala-lidra-20180922.html

 

 

 

Zpět