SK Posáz. Poříčí n. Sázavou - SK Lhota 2:0 (1:0)

06.05.2019 15:09

24. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 24. kole jsme zajížděli do Poříčí, prohráli jsme 0:2 (0:1). Opět se hrálo za stálého deště na těžkém terénu, my jsme před dnešním zápasem měli problém se sestavou. K utkání neodjeli Danylych a Kudela, měli jsme pouze 8 zdravých hráčů a u zbývající čtveřice šli hrát ti, kteří se cítili lépe. Bohužel hned na začátku si Šalamoun natáhl nebo natrhl sval a domácí jeho absenci v obraně potrestali brankou. Do poločasu se hrál vyrovnaný zápas, střely Valína a Hájka vyrazil domácí brankář, šanci domácích těsně před půlí zneškodnil Tůma. Ve druhém poločase jsme měli převahu, hlavičky Kabyla, Kwameho a další střely vyrazil brankář a v jednom případě obránce vykopl míč z opuštěné branky. Domácí nám po brejku dali druhý gól, my jsme měli v samotném závěru největší šanci, Mbahova střela z blízka šla nad opuštěnou branku.

 
 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Domácí dnes vyhráli zaslouženě, vstřelili dva góly, my jsme se neprosadili, proto jsme bez bodu. Dnes jsme měli problém dát dohromady sestavu, měli jsme pouze dva náhradníky. Přes prohru těžko něco hráčům vytknu, bojovali, někteří šli i přes zdravotní problémy. Pokud bychom chtěli být úspěšní, tak bychom museli proměnit některou z příležitostí v prvním poločase, takhle domácí odskočili o dva góly a s pomocí dobře chytajícího brankáře dohráli zápas na vítězství. Prohráli jsme za 24 kol teprve podruhé, prohra nás mrzí, ale neděláme z toho žádnou tragédii."

Sestava SK Lhota: J. Tůma / M. Šalamoun (K) (8. T. Valín), R. Neumann, E. K. Adjei, J. Kabyl / M. Houžvička, L. Primus, J. Hájek, T. Chlapec / A. Popok (60. M. Mbah), S. Ibe

Sestava SK Posázavan Poříčí n. Sázavou: A. Tlamicha / K. Vacek, J. Pohorský, D. Rejhon (83. V. Balata), L. Balata, O. Páv (88. P. Pohorský), J. Jírů, M. Jíša, D. Verner, V. Peroutka (K), Z. Hašek

ŽK karty: Lhota - T. Chlapec (61.)

RozhodčíFilip Hes (R), Pavla Navrátilová (AR1), Michal Chládek (AR2); Pavel Vlasjuk (DFA)

Počet diváků: 50

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/porici-sesadilo-lhotu-z-cela-preboru-20190505.html

fotbalunas.cz/zapas/238385/

 

 

 

 

Zpět