SK Poříčí n. Sázavou - SK Lhota 4:2 (0:1)

02.09.2019 10:46

4. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Hodnocení zápasu trenérem Martinem Šalamounem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Začátek zápasu jsme v Poříčí zvládli velmi dobře, plnili jsme taktické pokyny trenéra, dobře jsme napadali, zahušťovali prostor a nenechali domácí hrát jejich hru. Do poločasu jsme dali jednu branku, i když jsme měli ještě více brankových příležitostí. Druhou půli jsme nezačali tak, abychom navázali na první. Vykolejil nás výkon rozhodčí a naše neprofesionálnost. O vedení jsme přišli a zápas prohráli. Za první půli můžu mužstvo pochválit za příkladný přístup a bojovnost."

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neumann, T. Vincenc (85. M. Pařízek), M. Šalamoun, G. Bittengel / J. Dvořák (86. M. Zelenka), D. Danylych / S. Jungmann (65. Z. Zmeškal) / M. Veliký, M. Kodria (77. O. Popok) / M. Kudela (K)

Sestava SK Posázavan Poříčí: A. Tlamicha / K. Vacek, V. Balata (67. P. Pohorský), A. Dumský, M. Bohata, L. Balata, J. Trpišovský (90. R. Lebeda), O. Páv (K) (76. J. Baštýř), D. Verner, Z. Hašek, P. Havlíček

ŽK karty: Poříčí - A. Dumský (62.); Lhota - M. Šalamoun (60.), J. Dvořák (70.), R. Neumann (89.), M. Pařízek (92.) / + J. Roubal (realizační tým, 90.)

Rozhodčí: Tereza Holakovská (R), Filip Hes (AR1), Michal Boček (AR2); Ladislav Kruliš (DFA)

Počet diváků: 98

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/krajsky-prebor-hrebecska-motyka-konecne-vystrelila-20190903.html

fotbalunas.cz/zapas/281640/

Zpět