SK Poříčí n. Sázavou - SK Lhota 0:3

31.10.2017 16:06

12. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Oproti minulému domácímu střetnutí s Příbramí mužstvo prošlo čtyřmi změnami hráčskými a pěti změnami postovými. Přesto jsme lépe bránili a hráli více organizovaně. Pomohla nám rychle vstřelená branka. Primus dobře rozehrál rohový kop, Šalamoun vyhrál hlavičkový souboj a Jakub Kunc v dobrém postavení prostřelil domácího brankaře Tlamichu. Co bylo hlavní, domácí jsme až na jednu výjimku nepouštěli do šancí. Na těžkém terénu jsme zejména ve středu hřiště dokázali držet správné postavení a domácí podruhé gólově ztrestali. Náš druhý gól, to bylo opravdu něco. Sváteční střelec, obránce Ráďa Neumann, doslova naplnil znějící pravidlo: když nevíš, co s míčem, vystřel a dej gól. Radek cca z 30-ti metrů doslova vymetl levou šibenici.

Ve druhém poločase domácí trenér pozměnil sestavu a jeho mužstvo se při dvou - třech závarech před naší brankou dokázalo střelecky prosadit. Svůj den měl ale Petr Vošmík, který vždy skvěle zasáhl. Ale i ve druhém poločase jsme hrozili z rychlých protiútoků, ale dlouho nám chyběla ve středu hřiště finální přihrávka. Pár minut před koncem utkání jsme přidali ještě třetí gól, když z trestného kopu přesně k tyči zamířil Maty Kudela, domácí brankář vůbec nestačil zareagovat. Vyhráli jsme zaslouženě, neboť všichni naši hráči v zápase velmi dobře pracovali."
   

Střelci:  Lhota - J. Kunc (4.), R. Neumann (19.), M. Kudela (86.)

Sestava SK Poříčí: A. Tlamicha / K. Vacek, J. Pohorský (78. J. Melichar), J. Vosáhla, J. Žák, R. Křivohlavý (K), D. Rejhon, J. Trpišovský, O. Páv (66. T. Říha), P. Pohorský (46. P. Havlíček), V. Peroutka (57. J. Jírů)

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / R. Neumann, M. Šalamoun, R. Hejduk, T. Vlasatý / T. Borek / R. Zlata, J. Kunc, D. Danylych (74. A. Popok), L. Primus (85. J. Nedvěd) / M. Kudela (K)

 

Žluté karty: Poříčí - J. Žák (35.), K. Vacek (69.), J. Vosáhlo (78.); Lhota - R. Zlata (44.), J. Kunc (58.), L. Primus (65.)

 

Rozhodčí: Martin Vlk (R), Miroslav Vlk (AR1), Patrik Roth (AR2); Josef Zvonič (DFA)

 

Fotogalerie ze zápasu zde: www.sklhota.cz/a-tym/fotogalerie/a2017-2018/#img-0329-jpg

 

 

Zpět