SK Lhota - TJ Sokol Nové Strašecí 5:2 (3:0)

12.04.2019 14:28

20. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Ve 20. kole jsme zvítězili doma nad mužstvem Nového Strašecí 5:2 (3:0). Hned v 1. min. měli šanci hosté, šli sami na našeho brankáře, Tůma jejich šanci skvěle zneškodnil. Poté jsme začali diktovat tempo hry my a zhruba po dvaceti minutách jsme během dvou minut vstřelili dvě branky, centr Hájka uklidil do sítě Šalamoun, další centr stejného hráče prodloužil hlavou Kabyl, brankář hostí jen vyrazil před sebe a Ibe pohotově zvýšil na 2:0. V první půli jsme přidali třetí gól, když dlouhou přihrávku Kwameho Ibe dal hlavou přes gólmana a míč skončil v síti. V té době už hosté hráli v deseti, dostali červenou kartu za urážky. Ve druhém poločase jsme měli značné množství gólovek, dvakrát jsme šli sami na brankáře, několik dalších přečíslení dva na jednoho, tři na dva. Čtvrtý gól vstřelil po přihrávce Hájka Houžvička střelou z vápna do šibenice, pátou branku vstřelil Hájek technickou střelou po přihrávce Ibeho. Hosté v posledních 5 minutách vstřelili dvě branky a pouze upravili konečný výsledek na 5:2.

 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Pochvala pro celé mužstvo za disciplinovaný výkon, Tůmič nás na začátku podržel a pak už jsme byli jasně lepším mužstvem. V utkání jsme si vypracovali hodně šancí, dali jsme pět gólů, jsme spokojeni. Kluci svědomitě dodrželi veškeré taktické pokyny, musím pochválit i všechny, kteří střídali a přišli do rozehraného utkání. Je škoda, že někteří z nich neproměnili své šance, strašně jsem jim to přál."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / T. Valín (67. L. Primus), E. Kwame Adjei, T. Chlapec (74. D. Danylych), M. Šalamoun / R. Neumann, M. Houžvička, J. Hájek, J. Kabyl (58. O. Popok) / S. Ibe, M. Kudela (K) (61. M. Mbah)

Sestava TJ Sokol Nové Strašecí: K. Kleimond / L. Beneš (60. M. Bláha), M. Hartman, J. Trnka, P. Svoboda, M. Pařízek, M. Erba (45. J. Ducár), J. Trégr, J. Elsnic, M. Kaválek, L. Mrázek (K)

ŽK karty: Lhota - M. Kudela (16.), T. Valín (27.), T. Chlapec (29.); Nové Strašecí - M. Hartman (3.), L. Mrázek (22. - ČERVENÁ KARTA), J. Trnka (28.), J. Elsnic (33.)

RozhodčíJakub Čermoch (R), Daniel Budil (AR1), Zdeněk Bartůšek (AR2); Martin Prislupský (DFA)

Počet diváků: 120

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/lhota-kraluje-slany-je-druhe-jen-libusin-strada-20190409.html

fotbalunas.cz/zapas/238355/

 
Zpět