SK Lhota - TJ Sokol Nespeky 3:0 (3:0)

21.03.2019 10:46

16. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 16.kole jsme doma přivítali mužstvo Sokola Nespeky, zvítězili jsme 3:0 (3:0). První jarní zápas se hrál za deštivého počasí, utkání dokonce muselo být po deseti minutách na tři minuty přerušeno, déšť zesílil a přidaly se kroupy. Ani nevlídné počasí nás nepřibrzdilo a my jsme dokázali v rozmezí sedmi minut vstřelit tři hezké branky. Nejdřív Houžvička vystřelil a s dorážkou si poradil Mbah, na 2:0 zvýšil krásnou střelou do šibenice Hájek, třetí branka začala u Ibeho, který získal odkop soupeřova brankáře, přihrál Houžvičkovi, ten si míč vyměnil s Mbahem a uklidil míč k tyči. Soupeř pak začal více hrát na riziko, více se snažil jít do útoku, naše mužstvo soupeři dovolilo pouze jednu šanci těsně před poločasem, kterou Tůma vyrazil na roh. My jsme ve druhém poločase měli příležitosti, Valín a Primus se málem dostali sami před brankáře, Ibeho nájezd pak gólman hostů vyrazil na roh. 
 
 
 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Utkání se hrálo v těžkých podmínkách, kluci plnili taktiku, byli jsme od začátku nebezpeční a vstřelili jsme rychlé tři góly, a to jsme mohli přidat i další. S přibývajícím časem a deštěm bylo utkání více o bojovnosti, kluci soupeře ve druhém poločase nepustili do jediné šance a sami mohli vedení navýšit. Byli jsme k utkání kompletní, takže jsme v průběhu zápasu prostřídali a musím pochválit všechny, kteří se na hřišti objevili."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / M. Houžvička, M. Šalamoun (K), E. Kwame Adjei, J. Kabyl / D. Danylych (57. A. Popok), J. Hájek (89. J. Šíma), M. Mbah (43. M. Kudela), R. Neumann (65. T. Valín) / S. Ibe (77. L. Primus), T. Chlapec

Sestava TJ Sokol Nespeky: V. Drážek / M. Večera (80. J. Myslivec), T. Krejza, L. Braný, M. Burian (K), M. Klauz (65. L. Maršoun), O. Fimbar Iheanacho, S. Peterka, D. Pešta (46. J. Kukač), A. Konopiský (40. A. Varkoček), M. Kučaba

Žluté karty: Lhota - T. Chlapec (24.), M. Šalamoun (84.); Nespeky - A. Konopiský (31.), J. Kukač (50.)

Rozhodčí: David Zoufalý (R), Miloslav Pospíšil (AR1), Václav Pudil (AR2); Dušan Pospíšil (DFA)

Počet diváků: 50

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/skvely-uvod-lhoty-i-tuchlovic-proti-libusinu-dve-penalty-20190312.html

fotbalunas.cz/zapas/238323/

 

 

Zpět