SK Lhota - TJ Klíčany 1:0 (0:0)

27.05.2019 14:41

27. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Klíčany se představily jako nepříjemný soupeř, první poločas probíhala hra většinou mezi vápny, moc šancí ani na jedné straně nebylo. My jsme mohli jít z půlky sami na branku, Mbaha zastavil hostující obránce za cenu žluté karty, další naše přečíslení skončilo na dobře fungující obraně hostí. Těsně před poločasem dobrou střelu hostí vyrazil Tůma. Ve druhém poločase náš tlak narůstal, přicházely šance, ale nemohli jsme vstřelit branku. Hosté se již zaměřili na bránění zvláště poté, kdy jeden z jejich hráčů po odpískání se dopustil prudkého vražení a šel předčasně pod sprchy. Brankář hostí pochytal všechny naše příležitosti, hrálo se již víceméně na polovině hostí. Až čtvrthodiny před koncem se prosadil po rohu Hájka hlavou Kwame, míč ještě hlavou zahrál směrem k brance a nohou ještě pro jistotu míč dokopl do prázdné branky. Hosté pak hru otevřeli, my jsme měli několik útoků do otevřené obrany, svoje přečíslení jsme nedotáhli, tak jsme si připsali tři body za výhru 1:0.

 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Těžké utkání, Klíčany měly na podzim špatný začátek a od půlky podzimu získaly hodně bodů. Během utkání jsme získávali převahu, v první půli jsme si moc šancí nevytvořili, druhý poločas byl lepší. Ze svého velkého tlaku jsme se nakonec prosadili a zaslouženě zvítězili."

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neumann, E. K. Adjei, J. Kabyl, A. Popok (77. L. Primus) / M. Houžvička (K), T. Chlapec, T. Valín (56. M. Kudela), J. Kabyl / M. Mbah, S. Ibe

Sestava TJ Klíčany: J. Tichý / T. Jurčík, M. Bureš, M. Krimlák (86. J. Háša), D. Pozníček, Š. Vošta, T. Petříček (46. V. Koláček), A. Kraus, T. Buldra (K), D. Minha (46. J. Jeslínek) , P. Slánský (79. T. Krimlák)

ŽK karty: Lhota - J. Kabyl (61.); Klíčany - M. Bureš (6.), V. Koláček (58.), T. Jurčík (61. ČERVENÁ KARTA), M. Krimlák (73.), A. Kraus (89.)

RozhodčíVojtěch Nerad (R), Daniel Budil (AR1), Radek Mrázek (AR2); Pavel Vlasjuk (DFA)

Počet diváků: 70

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/lhota-potvrdila-zajem-o-divizi-libusin-se-pere-do-posledniho-dechu-20190528.html

 

 

 

 

Zpět