SK Lhota - Sparta Kutná Hora 3:1 (2:1)

04.09.2018 16:13

4. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 4. kole jsme přivítali na domácím hřišti Spartu Kutnou Horu, po dobrém výkonu jsme zvítězili 3:1 (2:1). Od začátku utkání jsme zatlačili soupeře k jeho vápnu a vytvářeli jsme si dobré příležitosti, branku se nám nepodařilo vstřelit. Soupeř při své první návštěvě u naší branky se prosadil a jeho nová ligová posila Kacafírek nám vstřelila gól. My jsme pokračovali ve své kombinační hře a do poločasu se nám podařilo výsledek otočit. Obě branky vstřelil Ibe, první hlavou po akci, kdy jsme kombinací dostali míč zleva doprava a Houžvičkův centr Ibe usměrnil do branky, druhou vstřelil nohou, po Kabylově přihrávce a zklepnutí Houžvičky obstřelil hostujícího brankáře. Ve druhém poločase jsme kopali přímý kop po faulu na Kudelu z více než 30 metrů, Hájek vystřelil k tyči a brankář Kutné Hory míč jen lehce tečoval a vedli jsme 3:1. Pak už jsme si vedení zkušeně pohlídali a získali jsme zasloužené tři body.

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Dnes jsme měli výborný vstup do utkání, ale paradoxně se do vedení dostal soupeř. Chtěl bych ocenit kluky, že pokračovali ve své hře a šli si za vítězstvím, které bylo zasloužené. Myslím si, že jsme byli v utkání lepším a kombinačně kvalitnějším mužstvem. Na druhou stranu musím uznat, že trenér Radek Kulhánek má vysoké a nepříjemné mužstvo, které získalo příchodem Kacafírka velkou sílu v útoku."

Sestava SK Lhota:  P. Vošmík / J. Kabyl, T. Chlapec, E. K. Adjei, D. Danylych (30. O. Popok (91. L. Primus)) / J. Hájek, M. Houžvička, M. Šalamoun, R. Neumann / S. Ibe (55. R. Zlata), M. Kudela (K) (89. J. Šíma)

Sestava Sparta Kutná Hura:  P. Malý / B. Franc (K), O. Filipec, J. Kulhánek, Š. Kacafírek, O. Matoušek (72. S. Rosendorf), M. Wolf (65. D. Cimr), V. Semrád, J. Hradílek, L. Marek, P. Saulich (60. T. Exner)

Žluté karty: Lhota - O. Popok (42.); Kutná Hora - B. Franc (18.), J. Kulhánek (21.)

Rozhodčí: Dagmar Žáková (R), Tomáš Marek (AR1), Monika Pavlíková (AR2); Ladislav Míka (DFA)

Počet diváků: 60

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/lhota-slavila-devadesatku-acko-zase-skore-otocilo-20180903.html

fotbalunas.cz/zapas/207726/

 

 

 

 

Zpět