SK Lhota - Sparta Kutná Hora 3:0 (0:0)

02.04.2018 11:21

16. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Ve středu 28.3. jsme dohrávali odložené utkání zahajovacího jarního kola KP a dali jsme si v něm za cíl, že napravíme špatný start do soutěže v Poříčanech. V prvním poločase jsme měli většinově optickou převahu, hrálo se hlavně na obranné polovině Kutné Hory, ale nebyli jsme si schopni vytvořit pořádnou střeleckou situaci. To proto, že jsme hráli velice roztaženě, na tzv. velikém hřišti, a ve finální kombinaci jsme ztráceli míč individuálními nepřestnostmi. Oproti Poříčanům jsme se naopak poučili ze zbytečně zdlouhavé kombinace mezi stopery a hru jsme zrychlili. Z větších našich šancí snad stojí jen za zmínku střela Jardy Nedvěda po rohovém kopu a závaru před kutnohorskou brankou a střela Matyho Kudely z přímého kopu, kterou brankář Malý u tyče kryl.

Změnu v efektivitě přinesl až druhý poločas. Podařilo se nám "zkrátit" hřiště a konečně jsme také zpřesnili kombinaci. Úvodní gól vstřelil Maty Kudela, když po standardní situaci a přesné nahrávce Jardy Nedvěda uklidil bezpečně míč k tyči kutnohorské branky. O pět minut později potom následovalo chytré uvolnění Tomáše Borka na levé straně, jeho dvacetimetrový únik a finálová dělovka na zadní tyč bezmocného brankáře Malého. Stav 2:0! Při našem třetím gólu pozapomněli vysocí stopeři hostí pokrýt Stanleyho Ibeho. Ten všem utekl a vylákal na sebe hostujícího brankaře. Místo střely však volil skvělé uvolnění Lukáše Primuse, který už pak jen skóroval do prázdné branky. Je třeba však také zmínit některé šance hostí, při kterých se vyznamenal brankář Tůma. V té největší šanci, když po hrubé chybě Borka hráč Kutné Hory postupoval sám na Tůmu, si soupeř vlastní nešikovností míč v čisté gólové šanci sám ukopl. Naše vítězství však bylo zasloužené, po většinu střetnutí jsme byli lepším týmem."
 
 

Střelci: Lhota - M. Kudela (55.), T. Borek (72.), L. Primus (85.)

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neuman (88. J. Šíma), E. Adjei Kwame, M. Šalamoun, T. Vlasatý / J. Nedvěd (59. L. Primus), T. Borek, D. Danylych, A. Popok (70. R. Zlata) / S. Ibe, M. Kudela

 

Sestava Sparta Kutná Hora: P. Malý / B. Franc (K), J. Hradílek (71. M. Wolf), L. Marek, J. Svoboda, J. Nekvinda, J. Kulhánek, D. Cimr, V. Semerád, P. Bílek

Žluté karty: Lhota - R. Neumann (80.), L. Primus (80.); Kutná Hora - J. Nekvinda (6.), L. Marek (74.), M. Wolf (81.)

 

Rozhodčí: D. Žáková (R), Filip Hes (AR1), Pavla Navrátilová (AR2); Josef Halaš (DFA)

 

 

Zpět