SK Lhota - SK Tochovice 1:2 np (1:0)

08.09.2020 13:23

3. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Hodnocení zápasu trenérem Martinem Šalamounem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Věděli jsme, že po minulem zápase musíme zlepšit téměř vše a o to jsme se snažili. Pohyb, kombinace a hlavně zakončení. Navíc nás čekal nelehký soupeř, plný mladých kluků a doplněný zkušenými borci. Od začátku jsme hráli to, co jsme si řekli, dobře jsme napadali, kombinovali a i zakončení nám vyšlo, když krásný centr Hájka uklidil hlavou do brány Novotný. Hosté, i když měli nebezpečné hráče, nebyli naší obranou do ničeho puštěni. Naše převaha se měla převtělit v další gól a bylo by po zápase. Jenže spousta nevyužitých šancí a standardních situací držela hosty na dostřel. Naše chyba přišla po špatné rozehrávce od rohové praporku do středu hřiště a hosté nás hned potrestali. I přesto jsme měli možnost několika dobrých standardních situací a hlavičku Novotného po skvělé vracečce Hájka. Bohužel, jak bývá pravidlem, ani penalty jsme nezvládli a zůstal nám jen bod. Kluky jsem pochválil a budeme bojovat dál."

Sestava SK Lhota: K. Kleinmond (46. J. Tůma) / R. Havlíček, M. Pařízek, P. Zadina, G. Bittengel / M. Pelc (89. T. Vincenc), J. Zíka (77. R. Jákob), F. Sedláček / J. Dvořák, J. Hájek (K) / P. Novotný

Sestava SK Tochovice:  O. Beran / M. Pazderník, T. Balík, P. Ivaník, M. Vašek (89. F. Mourek), M. Skočdopole (53. J. Ivaník), V. Janů, P. Jendruščák (K) (77. O. Matějka), M. Benda, M. Čížek, A. Matoušek (46. P. Sirotek)

ŽK karty: Lhota - F. Sedláček (43.), M. Pelc (60.), J. Zíka (66.); Tochovice - M. Vašek (5.), T. Balík (69. + 84. = ČK), M. Čížek (87.), O. Matějka (90.)

Rozhodčí: Remenec Lubomír (R), Stejska Miloš (AR1), Tichý Lukáš (AR2); Nitsche Jaroslav (DFA)

Počet diváků: 150

 

O zápase také na webu:

 

Zpět