SK Lhota - SK Slaný 1:2 np (0:0)

25.04.2019 09:54

22. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 22. kole jsme doma remizovali s mužstvem Slaného 1:1 (0:0), na penalty jsme prohráli 2:3. Od začátku utkání jsme byli aktivnější a vypracovali jsme si hodně šancí a příležitostí, v prvním poločase šel Ibe dvakrát sám na branku, jednou mu míč skočil a střela šla vedle, podruhé jeho zakončení chytil brankář hostů. Další závar a na malém vápně se dostali k míči Kudela a Ibe, míč se odrazil od jednoho z obránců. Ve druhém poločase jsme se konečně dočkali branky, po hezké kombinaci Ibe-Houžvička-Neumann se dostal míč k Mbahovi a ten vstřelil úvodní branku. Hosté pak střelou z přímého kopu vyrovnali, my jsme pokračovali v neproměňování dalších šancí. Střela Houžvičky se odrazila od tyče a pět minut před koncem měl Mbah na hlavě vítězný gól, ale jeho hlavička z malého vápna šla těsně vedle.

 
 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Dnes jsme odehráli dobré utkání, dobře jsme kombinovali, vypracovali jsme si snad největší množství šancí na jaře, ale dali jsme jen jeden gól, proto jsme remizovali. Měli jsme už do půle vést o dva góly, je to škoda. Celkově se hrálo dobré utkání, my jsme byli lepší, ale na to se to nehraje. "

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / M. Houžvikča, E. K. Adjei, M. Šalamoun, J. Kabyl / R. Neumann, M. Mbah, T. Chlapec (92. O. Popok), J. Hájek / M. Kudela (79. L. Primus), S. Ibe (79. D. Danylych)

Sestava SK Slaný: M. Sedlák / P. Volgner (58. T. Zíma), J. Kubaška, L. Křeček (K), T. Vimr, J. Galbavý (51. J. Hořejší), Š. Jungmann (73. M. Žahour), M. Mareš, F. Hansl (92. A. Beneš), M. Jaráb, J. Maroušek

ŽK karty: Lhota - R. Neumann (35.), T. Chlapec (91.); Slaný - F. Hansl (32.), T. Zíma (60.), J. Kubaška (65. + 84. = ČERVENÁ KARTA), M. Sedlák (88.)

RozhodčíMilan Šefara (R), Tomáš Brožek (AR1), Jakub Pejša (AR2); Martin Vlk (DFA)

Počet diváků: 160

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/slany-vykradlo-v-magnetu-kola-lhotu-20190423.html

fotbalunas.cz/zapas/238372/

 

 

Zpět