SK Lhota - SK Poříčí n. Sázavou 3:2 (2:1)

09.10.2018 10:06

9. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 9. kole jsme doma porazili Poříčí 3:2 (2:1). Na naše domácí hřiště dorazilo mužstvo, které loni soutěž vyhrálo a na jaře zvítězilo ve 14 utkáních. Takže jsme byli připraveni na velmi těžkého soupeře. My jsme od začátku byli lepším mužstvem, které si dobrou kombinací vytvářelo šance a hlavně vstřelilo dvě branky. První předcházela krásná akce Šalamoun - Neumann - Houžvička - Chlapec, narážečka na Houžvičku a jeho přesná přihrávka Hájkovi, který nekompromisně zavěsil na bližší tyč. Druhý gól padl po přihrávce Kwameho a Houžvička střelou z vápna nedal brankáři hostí šanci. Hosté snížili před poločasem, po tečované střele a zakončení hlavou se odrazil míč od břevna a Poříčí dorážkou snížilo. Ve druhém poločase jsme zvýšili vedení, když centr Hájka přihrál hlavou Kabyl ke Kwamemu a ten prostřelil brankáře. Hosté hru otevřeli a pár minut před koncem snížili a když v poslední minutě nájezd Kudely vyrazil brankář na roh, tak utkání skončilo našim vítězstvím 3:2.

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Dobře jsme do utkání vstoupili a soupeře jsme přehrávali, od stavu 3:1 hosté začali hrát více na riziko a my mohli navýšit vedení, ale přesto jsme si výhru pohlídali a zaslouženě jsme vyhráli. Jsem spokojen s tím, že kluci na hřišti bojují jeden za druhého, výhra nad loňským přeborníkem těší." 

Sestava SK Lhota:  P. Vošmík / M. Houžvička, E. K. Adjei, J. Kabyl, M. Šalamoun / R. Neumann, J. Hájek, T. Chlapec (72. A. Popok), M. Mbah, M. Kudela / S. Ibe (90. J. Šíma)

Sestava SK Poříčí n. Sáz.: A. Tlamicha / J. Pohorský, J. Žák, D. Rejhon, J. Trpišovský, J. Jírů, P. Pohorský (89. K. Vacek), M. Jíša, D. Verner, V. Peroutka (K), Z. Hašek

Žluté karty: Lhota - E. K. Adjei (12.); Poříčí - J. Jírů (12.), Z. Hašek (15), M. Jíša (57.)

Rozhodčí: Tomáš Prosr (R), David Zoufalý (AR1), Václav Pudil (AR2); Martin Prislupský (DFA)

Počet diváků: 95

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/tahak-kola-lhota-zvladla-a-dal-vladne-preboru-20181009.html

fotbalunas.cz/zapas/227263/

 

 

Zpět