SK Lhota - SK Poříčany 2:1 (2:0)

25.03.2019 15:57

18. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 18. kole jsme doma porazili Poříčany 2:1 (2:0). Vyhráli jsme v utkání, které mělo dobrou úroveň a hrálo se ve velmi slušném tempu. V prvním poločase jsme si vypracovali šance, Mbah šel sám na brankáře a ten míč vyrazil, stejně tak Kabylovu hlavičku vyškrábl na roh, Hájek těsně minul branku po úniku Mbaha. Přesto jsme se dostali do poločasu do dvoubrankového vedení, dlouhý pas Šalamouna zakončil Chlapec hlavou přes brankáře hostí a druhý gól přidal Kwame z penalty, která byla nařízena za ruku obránce hostí v situaci, kdy si ho Ibe chtěl obhodit. Ve druhém poločase kopal po našem faulu penaltu také soupeř a snížil na 1:2. My jsme pak neproměnili šanci Ibeho a střela Chlapce letěla nad branku. Soupeř hru otevřel a šel do rizika, my jsme soupeři nenabídli vyloženou šanci, pouze jedna střela za vápnem letěla vedle a střela po signálu z rohu neprošla přes naše obránce. Pár minut před koncem se nám zranil Mbah, kterého odvezla sanitka do nemocnice. Šestiminutové nastavení na výsledku nic nezměnilo.
 
 
 
 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"S vedením hostí jsme se shodli, že se hrál nadstandartní zápas v tempu, soupeř nám gratuloval k zaslouženému vítězství. Já bych chtěl poděkovat klukům, bojovali, vypracovali si poměrně dost šancí a vítězství jsme si zasloužili. Na druhou stranu bych chtěl ocenit výkon soupeře, o to víc si výhry vážíme. Zároveň bych chtěl ocenit, že toto utkání, stejně jako podzimní, mělo náboj, spousty soubojů, přesto bez nějakých zákeřných faulů a  po obou utkáních jsme si všichni se vzájemným respektem podali ruce. Zranění Mbaha bylo nezaviněné, sanitka ho odvezla do nemocnice a doufáme, že večer by snad mohl jet domů."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / T. Valín (53. M. Kudela), E. Kwame Adjei, M. Šalamoun (K), J. Kabyl / R. Neumann, M. Houžvička (95. O. Popok), J. Hájek, T. Chlapec / S. Ibe, M. Mbah (91. D. Danylych)

Sestava SK Poříčany: M. Janoscko / P. Zdeňka, J. Šmidrkal, J. Štěch, J. Prejsek (K), M. Gajdasz, O. Puk, B. Nádeníček, D. Červený (80. J. Puk), P. Janda, D. Vild (46. M. Ramšák)

ŽK karty: Lhota - S. Ibe (43.), J. Tůma (85.); Poříčany - O. Puk (18.), D. Vild (43.)

RozhodčíTomáš Prosr (R), Tomáš Drábek (AR1), Pavla Narvrátilová (AR2); Josef Halaš (DFA)

Počet diváků: 90

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/lhota-se-raduje-v-souboji-nejlepsi-brala-tri-body-20190325.html

fotbalunas.cz/zapas/238339/

 

 
Zpět