SK Lhota - SK Hvozdnice 4:0 (3:0)

24.10.2018 15:02

11. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 11. kole byla naším soupeřem Hvozdnice, po dobrém výkonu jsme zvítězili 4:0 (3:0). Od samého začátku jsme byli lepším mužstvem, které si vytvářelo tlak a s tím přicházely také šance. Do poločasu jsme vstřelili tři branky, na začátku utkání Kudela prostřelil hostujícího brankáře, druhý gól přidal Šalamoun a třetí přidal hlavou v pádu Chlapec, čtvrtá branka Ibeho neplatila pro ofsajd. Do poločasu jsme si vypracovali rozhodující náskok, ale zároveň jsme předváděli velmi pohledné akce. Ve druhém poločase jsme mužstvo prostřídali, naše převaha pokračovala, Kwameho střela trefila břevno a před koncem přidal lobem čtvrtý gól Mbah. V poslední minutě ještě Tůma zlikvidoval jedinou šanci soupeře.

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Kluci odvedli výkon, který se musel líbit všem divákům. Od začátku jsme utkání ovládli, předváděli jsme krásné kombinace, vstřelili jsme čtyři branky, soupeře jsme k naší brance takřka nepouštěli. Už v týdnu bylo na klukách vidět, že je mrzí ztráta z posledního utkání a na trénincích makali, byla radost je pozorovat. Dnes panuje celková spokojenost."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / L. Primus (69. A. Popok), E. K. Adjei, R. Neumann, J. Kabyl / J. Hájek, T. Chlapec (51. M. Mbah), M. Šalamoun, M. Houžvička (89. T. Valín) / M. Kudela (K) (83. J. Šíma), S. Ibe (57. D. Danylych)

Sestava SK Hvozdnice: T. Hubínek / K. Rochl, J. Neumann, L. Mráz, L. Třešňák (K), D. Petschl, L. Obermajer (J. Kotěra), M. Matys, O. Hodosi, J. Mrhal, J. Hromádka

Žluté karty: Lhota - T. Chlapec (39.); Hvozdnice - J. Neumann (35.), D. Petschl (40.), L. Mráz (80.)

Rozhodčí: Tereza Holakovská (R), Lubomír Remenec (AR1), Michal Chládek (AR2); Jaroslav Nitsche (DFA)

Počet diváků: 75

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/tuchlovice-otocily-hekticke-derby-20181023.html

fotbalunas.cz/zapas/207768/

 

 

Zpět