SK Lhota - SK Hvozdnice 2:1 np (1:1)

01.05.2018 09:48

23. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"V neděli se ve Lhotě na hřišti odehrál poměrně vyostřený zápas. Hosté, kteří se na jaře nebezpečně přiblížili k sestupovým pozicím, od první minuty bojovali jako o život. Naše mužstvo, opět dosti oslabeno, si také nenechalo nic líbit. Duel to byl opravdu pro diváky hodně zajímavý. Zejména hvozdnický střelec Mráz nás hodně zlobil a jejich kapitán Třešňák byl téměř u každé akce. My jsme začali v poněkud volnějším tempu, ale přibližně od dvacáté minuty jsme si vytvořili převahu, kterou korunoval po hezké individuální akci Tomáš Borek. Ale s naším vedoucím gólem se na naše kopačky opět přestěhovala bohorovnost a pohodlnost. Zvolnili jsme tempo a stejně jako v Berouně stála za vstřelenou brankou soupeře obrovská individuální chyba. Kabyl v nesmyslné kličce před pokutovým územím soupeře ztratil míč, Borek, který jej měl zajišťovat, úkol nesplnil a z rychlého přečíslení Hvozdnice vyrovnala. To se stalo 4 minuty před odchodem do kabin.

Ve druhém poločase si šance na gól vytvářely obě strany, hra byla ale doprovázena velkými nepřestnostmi. A tak podle regulí v remízovém střetnutí došlo na pokutové kopy. Na naší straně se nemýlili Ibe, Danylych, Neumann, Šalamoun, Zlata, Vlasatý a Kabyl, Kwamemu brankář Hubínek střelu vyrazil. A náš brankář Kuba Tůma dva pokutové kopy kryl. Na podzim jsme po remíze 1:1 v Hvozdnici na penalty prohráli, nyní jsme soupeře na pokutové kopy porazili." 

Střelci: Lhota - T. Borek (29.); Hvozdnice - L. Mráz (41.)

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neumann, E. A. Kwame, M. Šalamoun (K), T. Vlasatý / R. Zlata, J. Kabyl, T. Borek (68. J. Šíma), D. Danylych / J. Nedvěd (46. J. Kunc), S. Ibe

Sestava SK Hvozdnice - T. Hubínek / K. Rochl, L. Mráz, J. Neumann, L. Třešňák (K), J. Mrhal, L. Obermajer, M. Matys, O. Hodosi (32. T. Němec), M. Novák, M. Tomanec

Žluté karty: Lhota - J. Kunc (55.), T. Borek (61.); Hvozdnice - M. Tomanec (56.)

Rozhodčí: Josef Němeček (R), Aleš Suchý (AR1), Jakub Mansour (AR2); Ivo Duchoň (DFA)

 

Zpět