SK Lhota - SK Hřebeč 1:0 np (0:0)

30.04.2019 08:17

23. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 23. kole jsme hráli doma s mužstvem Hřebče 0:0, na penalty jsme v desáté sérii zvítězili. Utkání se hrálo netradičně v pátek po dohodě se soupeřem, na podzim jsme vyšli vstříc Hřebči my a utkání se překládalo ze soboty na neděli, tentokrát nám vyšli vstříc hosté, Kuba Hájek slavil svatbu a na víkend pozval celé mužstvo. Utkání se hrálo za chladného a deštivého počasí, často se pískaly fauly, především hosté hráli hodně na hranici, což se jim vymstilo už v prvním poločase, kdy po nevybíravém zákroku na Kabyla šli hosté do deseti. Na těžkém terénu jsme si šance vytvářeli těžko, bohužel se nám nedařilo je proměnit, ke konci zápasu jsme měli velký tlak, ale brankář hostí vše pochytal a utkání tak skončilo bez branek. V penaltovém rozstřelu se vystřídali všichni hráči a až v desáté sérii jsme si vystřelili druhý bod.

 
 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"V předcházejícím utkání se Slaným jsme měli značné množství šancí a získali jsme jeden bod, tentokrát jsme šancí měli výrazně méně a získali jsme dva body, takový je fotbal. Dnes to nebyl tak koukatelný fotbal z naší strany, ale přesto bylo v našich silách získat všechny body. "

Sestava SK Lhota: J. Tůma / M. Šalamoun, R. Neumann, J. Hájek, J. Kabyl / M. Houžvička, S. Ibe, M. Kudela (K), M Mbah (65. T. Valín) / E. K. Adjei, T. Chlapec (87. D. Danylych)

Sestava SK Hřebeč: J. Pejša / M. Dolejš, J. Pinkas, M. Stříbrský (46. R. Macháč), M. Novák, F. Sedláček, A. Klavík, M. Servus (K), O. Stříbrský, J. Faktor, M. Čmejla

ŽK karty: Lhota - S. Ibe (27.), M. Mbah (42.), M. Kudela (80.), R. Neumann (84.); Hřebeč - M. Čmejla (16.), M. Novák (32.), J. Faktor (36. ČERVENÁ KARTA), O. Stříbrský (57. + 80. = ČERVENÁ KARTA), M. Dolejš (76.), J. Pinkas (79.), M. Servus (91.), J. Pejša (92.)

RozhodčíTomáš Pejša (R), Ondřej Ježek (AR1), Viktor Sandev (AR2); Karel Bohuněk (DFA)

Počet diváků: 70

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/pejsa-vers-pejsa-dvojcata-ovlivnila-derby-20190426.html

fotbalunas.cz/zapas/238380/

 

 

 

Zpět