SK Lhota - SK Baník Libušín 11:1 (5:1)

20.11.2018 08:53

15. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 15. kole jsme hráli doma s Libušínem, vyhráli jsme rekordním výsledkem 11:1 (5:1). Do utkání jsme dobře vstoupili, po akci Valína s Neumannem se dostal míč ke Kabylovi a ten z velkého vápna trefil šibenici. Hosté o chvilku později vyrovnali na 1:1, pak už jsme stříleli branky jen my. Po přihrávce Kwameho dal gól Šalamoun, třetí přidal Hájek, čtvrtý opět Šalamoun a na poločasový výsledek 5:1 upravil Ibe. Ve druhém poločase jsme přidali dalších šest krásných gólů, šestý, sedmý a osmý dal Ibe, devátý vstřelil Šalamoun. Pak se již čekalo, jestli dosáhneme vyvolávané desítky. Povedlo se, desátý gól dal Mbah a v poslední minutě vstřelil jedenáctý gól Neumann. Neskutečným výsledkem jsme zakončili úspěšný podzim, získali jsme 33 bodů a na podzim jsme prohráli pouze jedno utkání. 
 
 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Děkuji klukům za krásné dopoledne, jedenáct krásných gólů, jsem rád, že jsme rozhodli už do poločasu a že jsme i ve druhém poločase pokračovali a předváděli hezké akce. Po obědě vyhrálo i béčko 3:0, které je druhé ve své soutěži, takže jsme si vytvořili krásnou atmosféru pro společnou odpolední rozlučku, která se plynule změnila ve večerní a všichni se dobře a zaslouženě bavili."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / R. Neumann, E. K. Adjei, M. Šalamoun, J. Kabyl (65. O. Popok) / T. Valín (51. D. Danylych), J. Hájek, T. Chlapec, M. Houžvička / M. Mbah, S. Ibe

Sestava SK Baník Libušín: T. Hejduk / J. Veselý, S. Sejtarija, D. Portužák (K), M. Houška, P. Caizl, N. Obradovič, M. Pucholt (46. J. Bejbl), P. Zadina, T. Abrham, J. Křemen

Žluté karty: Lhota - T. Chlapec (25.); Libušín - N. Obradovič (7.), S. Sejtarija (16.), M. Pucholt (19.)

Rozhodčí: Miroslav Vlk (R), Patrik Roth (AR1), Patrik Vaňousek (AR2); Josef Váňa (DFA)

Počet diváků: 98

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/kraj-lhota-nadelovala-slany-prislo-o-korunku-20181120.html

fotbalunas.cz/zapas/207793/

 

 

 

Zpět