SK Lhota - FK Bohemia Poděbrady 4:1 (2:1)

19.09.2018 15:09

6. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

V 6. kole jsme porazili doma po dobrém výkonu Bohemii Poděbrady 4:1 (2:1). První branku jsme vstřelili po dvaceti minutách, když po přihrávce Hájka vystřelil Ibe, brankář hostů míč vyrazil a Kudela do prázdné branky v pohodě skóroval. Hosté vyrovnali krásnou střelou z přímého kopu, my jsme ještě do poločasu opět vedli. Přihrávku od Houžvičky doběhl Ibe, vyhrál souboj s brankářem a z úhlu trefil opuštěnou branku.  Hned vzápětí po přihrávce Houžvičky šel sám na branku Kudela a hostující obránce ho ještě před velkým vápnem zastavil za cenu červené karty. Ve druhém poločase jsme plně ovládli hru a vypracovali jsme si dostatek šancí, Popok orazítkoval tyč. Třetí gól po úniku Ibeho a jeho přesné přihrávce vstřelil Mbah, který tak vstřelil první branku v našem dresu. Skóre uzavřel z přímého kopu po faulu na Mbaha Šalamoun.

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Hráli jsme s mužstvem, které nemělo ještě žádný bod, kluci zaslouží pochvalu, nic nepodcenili a zodpovědně se na utkání připravili. Měli jsme dost hezkých akcí, dost šancí a nakonec jsme vstřelili čtyři branky a jednoznačně vyhráli."

Sestava SK Lhota:  P. Vošmík / J. Kabyl (79. T. Vlasatý), E. K. Adjei, T. Chlapec, M. Houžvička / R. Neumann (76. L. Primus), M. Šalamoun, J. Hájek, M. Kudela (K) (61. O. Popok) / M. Mbah (86. D. Danylych), S. Ibe

Sestava FK Bohemia Poděbrady:  V. Krch / V. Uher (46. O. Hněvska), P. Kujal (76. O. Soukup), J. Suchánek, Š. Šendera (34. M. Billý), J. Nedorost, T. Kubánek, L. Hruška, K. Pikner, M. Peterka (K), J. Sirový

Žluté karty: Poděbrady - V. Uher (29.), L. Hruška - ČERVENÁ KARTA (41.), J. Sirový (85.)

Rozhodčí: Jiří Žaba (R), Miroslav Garaja (AR1), Miloš Kaucký (AR2); Josef Váňa (DFA)

Počet diváků: 90

 

O zápase také na webu:

fotbalunas.cz/zapas/207738/

 

 

 

Zpět