SK Lhota - FC Zavidov 1:1 (1:0)

22.02.2018 14:11

První přípravné utkání

hráno na UT v Rynholci, 3.2.2018

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Zopakovali jsme si přípravu s účastníkem I.A třídy, která se stejně tak uskutečnila během loňského února v Rynholci. A také letošní střetnutí skončilo smírně (před rokem jsme remizovali 3:3). Většina celého utkání se odehrála na soupeřově polovině, ale sluší se přiznat, že "zavidovští" se snažili podnikat rychlé protiútoky po dlouhých nákopech. A s tímto jejich řešením si naši stopeři počínali někdy až příliš laxně. Zejména v 1. poločase jsme si vytvořili několik gólových příležitostní, ale až příliš bylo znát na našich hráčích, že jsme teprve na startu "jara". Nejhezčím momentem prvního poločasu byl náš vedoucí gól. Po slušné kombinaci ve středu hřiště dostal přihrávku Martin Šalamoun, dvěma dotyky si míč připravil a hezkým pětadvaceti metrovým centrem našel hlavu Denise Danylycha. Ten míč umístil nechytatelně po levé ruce brankaře Jardy Kukly. Šanci na vyrovnání měl i náš soupeř, ale útočníka Zavidova vychytal s pomocí tyče Petr Vošmík.
Druhý poločas jsme nezahájili dobře. Hráči se pomalu dostávali do tempa, hodně kazili a v 55. minutě jsme za to byli potrestáni. Po rohovém kopu se dostal odražený míč k neobsazenému soupeři a proti jeho umístěné střele nemohl brankář Tůma zasáhnout. Po zbytek druhého poločasu jsme se už natvalo usídlili na polovině soupeře, ale pořádnou brankovou příležitost jsme si kombinačně nevytvořili, nevyvarovali jsme se finálních nepřesností.
V našem dresu se objevili dva noví hráči, brankář Jakub Tůma z Tatranu Rakovník a Lukáš Tlustý z Baníku Švermov. Vedení klubu začne  jednat o jejich přestupu."
 

Střelec SK Lhota: D. Danylych (35.) - hlavou po přesném centru Šalamouna

Sestava SK Lhota: P. Vošmík (46. J. Tůma) / R. Zlata (46. L. Primus), E. Adjei Kwame, R. Hejduk, T. Vlasatý / M. Šalamoun / L. Tlustý, T. Borek, D. Danylych, A. Popok / J. Kunc

 

 

Fotogalerie ze zápasu zdewww.sklhota.cz/a-tym/fotogalerie/a2017-2018/#img-3372-jpg

Zpět