SK Lhota - FC Velim 3:0 (1:0)

13.05.2019 14:57

25. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 25. kole jsme doma porazili Velim 3:0 (1:0). Po celé utkání jsme byli kombinačně lepším mužstvem, náš soupeř neměl v utkání žádnou gólovou šanci. My jsme vstřelili tři branky a další dvě nám ještě nebyly uznány. V prvním poločase jsme dali jeden gól, když na centr Hájka vyskočil nejvýše Chlapec a vedli jsme 1:0. Ve druhém poločase jsme zvýšili na 2:0 po krásné akci Primus - Kudela - Valín, když Valín nekompromisně zavěsil pod břevno. Před tím jsme dali dva góly, ale ani gól Valína, ani gól Mbaha neplatil. Na konci utkání vybojoval míč Nedvěd a přihrál do vápna Hájkovi, jeho umístěná střela k tyči dala výsledku konečnou podobu.

 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Naše výhra je plně zasloužená, soupeře jsme k ničemu nepustili, naopak my jsme dali tři branky a předvedli jsme další krásné akce. My jsme měli i v předcházejících zápasech dostatek šancí, ale nevedlo se nám je proměnit, dnes už to bylo v pořádku."

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neumann, E. A. Kwame, T. Chlapec (75. D. Danylych), J. Kabyl (71. O. Popok) / M. Mbah, T. Valín, M. Houžvička, J. Hájek / M. Kudela (K) (88. J. Nedvěd), S. Ibe (58. L. Primus)

Sestava FC Velim: D. Dejmek / O. Kosina (83. J. Kuchař), L. Seifert (K), P. Víšek, M. Kedršt, V. Kopáček, M. Kasal (66. Š. Váňa), M. Puk, M. Novotný, J. Kukal, M. Jansta (79. J. Ceral)

ŽK karty: Lhota - R. Neumann (64.), T. Valín (86.), M. Houžvička (87.)

RozhodčíPetr Glogar (R), Karel Paukner (AR1), Roman Jarolímek (AR2); Martin Vlk (DFA)

Počet diváků: 70

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/ve-lhote-zaril-i-odchovanec-nedved-20190513.html

fotbalunas.cz/zapas/238396/

 

 

 

 

Zpět