SK Lhota - FC Horky nad Jizerou 2:3 np (2:2)

11.06.2018 12:36

29. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"V posledním našem domácím utkání sezóny 2017/2018 se v neděli ve Lhotě prezentovalo v tabulce druhé mužstvo, ale fotbalově vůbec nejlepší. Hráči Horek (v naprosté většině odchovanci mladoboleslavského fotbalu) nás po většinu střetnutí přehrávali nejenom fotbalovostí, ale zejména pohybem. Přesto jsme zápas začali ideálně. Už ve 3. minutě poslal dlouhým pasem Šalamoun do gólové šance Primuse, ten však sám proti brankáři Michňovi zaváhal a hostující strážce branky jej vychytal. Míč se ale odrazil k Matymu Kudelovi, který nádherným lobem ze dvaceti metrů přímo pod břevno Lukáše Michňu už překonal. Z vedení jsme se radovali ale jen pouhých jedenáct minut. Po standardní situaci před naší brankou Jakub Tůma špatně vyboxoval míč přímo před hráče Horek, který lehce vyrovnal. A do poločasu už pak hosté naše chodící středové hráče přehrávali a po rychlých přečísleních si vypracovali 2 - 3 jasné příležitosti. Ale i Primus měl na kopačce jasný gól. Tváří v tvář Michňovi svůj souboj s ním ale zase prohrál....


V poločase šel ze hry nedisciplinovaný Borek a hru jsme na nějaký čas zrychlili. Po necelé hodině jsme opět šli do vedení. Šalamoun šikovně vrátil před branku hlavou centrovaný míč a Stanley Ibe z otočky tvrdou střelou nedal brankáři Horek šanci. A až do přibližně 80. minuty jsme celkem pozorně bránili. Pak jsme se však nevyvarovali nedůsledností a nepřesností. Hosté opakovaně zahrávali jednu standardku za druhou a pět minut před koncem hry po rohu vyrovnali. Vyrovnání však předcházely opakovaně naše nedůraznosti a završením pak byl ztuhlý Kuba Tůma na brankové čáře, který ve vzduchu nezachytil či nevyboxoval celkem jednoduchý míč. Oba góly jsme krásné vstřelili, oba vyrovnávací jsme soupeři doslova darovali. V penaltách jsme podobně jako v Příbrami potom selhali."  

Sestava SK Lhota: J. Tůma (90. P. Vošmík) / J. Kabyl, E. A. Kwame, R. Neumann (71. J. Kunc), T. Vlasatý / R. Zlata, T. Borek (46. J. Šíma), M. Šalamoun, L. Primus (86. J. Nedvěd) / M. Kudela (K), S. Ibe

 

 

Sestava FC Horky nad Jizerou: L. Michňa / Z. Zahálka, M. Karásek, M. Šťastný, P. Klain / S. Smetana (K), O. Murárik, J. Horák (86. A. Kohout), T. Doležal (67. B. Nádeníček) / R. Šimek, M. Konec

Žluté karty: Lhota - L. Primus (61.); Horky - R. Šimek (40.), T. Doležal (55.)

Rozhodčí: Karel Vyhnal (R), Tomáš Drábek (AR1), Ing. Igor Čechmánek (AR2); Josef Halaš (DFA)

 

Zpět