SK Lhota - Čechie Vykáň 2:1 (0:1)

20.08.2018 15:01

2. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 2. kole jsme porazili 2:1 (0:1) mužstvo Vykáně, které loni hrálo o soutěž výše v divizi. Hrál se poměrně kvalitní fotbal, hosté po vstřelené brance byli jistější v držení míče, závěr poločasu se hrál v naší režii. Měli jsme několik dobrých příležitostí, remízový stav by byl v poločase spravedlivý, ale hosté odolávali a vedli. Po přestávce jsme zvýšili obrátky a tlačili jsme se za vyrovnáním. Nedali jsme penaltu, vzápětí jsme šli sami na branku, ale brankář soupeře stále odolával. Vyrovnání jsme se dočkali po krásné střele Houžvičky, od té chvíle jsme se tlačili směrem k brance hostí a několik dobrých akcí se nám nepodařilo úspěšně dohrát, až těsně před koncem nacentroval míč do vápna Vykáně Hájek a Ibe hlavou míč uklidil k tyči. Naše mužstvo si za bojovnost výhru zasloužilo.

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Po obdržené brance jsme chvíli působili méně jistým dojmem, dokázali jsme se z toho oklepat a do poločasu jsme mohli nejen vyrovnat, ale mohli jsme i vést. Od začátku druhé půle jsme měli tlak, neproměnili jsme pokutový kop, samostatný nájezd, několik pěkných kombinací jsme nedohráli. Nakonec se nám podařilo utkání otočit, cením si obrovské vůle a bojovnosti kluků, kteří přes zahozené možnosti nerezignovali a utkání odmakali, odměnou jim byl vítězný gól těsně před koncem." 

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / T. Vlasatý, T. Chlapec, E. K. Adjei, J. Kabyl (84. O. Popok) / J. Hájek, R. Zlata (41. D. Danylych), L. Primus (59. M. Šalamoun), M. Houžvička / S. Ibe, M. Kudela (K) (90. R. Neumann)

Sestava Čechie Vykáň: T. Kruliš / M. Lesyk, M. Olmr, F. Říha, P. Vostárek, M. Cimpl, L. Moravec (80. L. Šedivý), M. Kasík, T. Vobořil, L. Koutenský (K), V. Žampa

Žluté karty: Lhota - J. Kabyl (56.), S. Ibe (81.); Vykáň - M. Cimpl (1.), T. Vobořil (70.), L. Koutenský (90+2); M. Olmr (81. ČERVENÁ KARTA)

Rozhodčí: Jakub Čermoch (R), Miloš Kaucký (AR1), Zdeněk Bartůšek (AR2); Josef Váňa (DFA)

Počet diváků: 60

 

O zápase také na webu:

www.fotbalunas.cz: fotbalunas.cz/zapas/207714/

www.kladensky.denik.cz: kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/ibe-zahodil-penaltu-rozhodnuti-si-nechal-na-lepsi-chvilku-20180822.html

 

 

 

 

Zpět