SK Lhota - AFK Tuchlovice 3:2 np (1:1)

15.05.2018 10:13

25. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Do derby jsme vstoupili hodně soustředěně a už v 1. minutě připravil stoprocentní příležitost Kudela pro Neumanna, když sebral míč s odkopem otálejícímu brankáři Fraňkovi. Centr poslal Neumannovi přesně na hlavu, ale ten odkrytou branku ze čtyř metrů netrefil. A měli jsme i další obrovské šance v podání Danylyche a Ibeho, během úvodních šesti minut jsme měli vést minimálně o tři branky. Do vedení jsme šli nakonec po přesném centru Vlasatého a nekompromisní střele Stanleyho Ibeho. Další průběh hry ale poznamenala vynucená odstoupení dvou našich hráčů. Maty Kudela si po dvaceti minutách obnobvil svalové zranění a o osm minut později ho následoval Jirka Kabyl s obdobným problémem. Následně pak Tuchlovice vyrovnaly po opakovaných chybách našich obránců a po dvojnásobném nastřelení tyčí branky Vošmíka. Do konce prvního dějství se pak už jenom na hřišti odehrával jeden souboj za druhým, provázený nepřesnostmi na obou stranách.

I ve druhém poločase se hlavně bojovalo, ale po deseti minutách hry jsme měli jít do vedení. V obrovské skrumáži v malém vápně před tuchlovickou brankou vykopávali hostující obránci třikrát míč z brankové čáry. Přibližně po hodině hry jsme ale do vedení přeci jen šli, centr Danylyche našel nohu Kuby Kunce. Ten Fraňka prostřelil podruhé. Naše vedení však netrvalo dlouho, připravili jsme se o ně sami. Dvě minuty po našem gólu nesmyslně otálel s míčem Borek a nakonec zvolil zpětnou přihrávku směrem k brankáři Vošmíkovi. Přihrál přesně na nohu jednoho z tuchlovických útočníků, který s obstřelem osamoceného Vošmíka neměl vůbec problém. Opět vyrovnáno na 2:2 a s takovým výsledkem, bez šancí na obou stranách ve zbývajícím čase, se zápas i dohrál. V penaltovém rozstřelu potom Petr Vošmík dvě penalty soupeři chytil. A protože všichni naši hráči své kopy umístili nechytatelně, z utkání, které jsme podle průběhu měli jasně vyhrát, zůstali ve Lhotě dva body."  

Střelci: Lhota - S. Ibe (12.), J. Kunc (63.); Tuchlovice - J. Červenka (29.), Š. Procházka (65.)

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / J. Kabyl (29. A. Popok), E. Adjei Kwame, T. Borek (71. J. Nedvěd), T. Vlasatý / R. Zlata, M. Šalamoun, D. Danylych, R. Neumann / M. Kudela (K) (21. J. Kunc), S. Ibe

Sestava AFK Tuchlovice - D. Franěk / M. Fitko, J. Nejedlý, J. Tirok (46. Š. Procházka), Z. Rada, M. Cabejšek, P. Hafenrichter (K), M. Pudil, J. Červenka (74. M. Pospíšil, M. Kedroň, V. Kraus

Žluté karty: Lhota - E. Adjei Kwame (56.), R. Neumann (71.); Tuchlovice - M. Kedroň (43.), P. Hafenrichter (45.)

Rozhodčí: Filip Hes (R), Daniel Vokoun (AR1), Martin Cílek (AR2); Petr Blažej (DFA)

 

Zpět