SK Lhota - AFK Tuchlovice 2:1 (1:1)

11.06.2019 10:43

 29. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

29. kolo jsme odehráli doma netradičně v sobotu od 15.00 jako součást Lhota sport day - oslavy svátku dětí. Porazili jsme Tuchlovice 2:1 (1:1) před návštěvou cca 300 diváků. Naše mužstvo bylo po celé utkání lepším mužstvem, vypracovali jsme si velké množství šancí, nastřelili jsme dvě tyčky, ale byli to hosté, kdo se první střelou dostal do vedení. My jsme už během prvního poločasu stihli vyrovnat, z několika šancí se nakonec po přihrávce Kwameho prosadil Ibe. 

Ve duhém poločase náš tlak pokračoval, vytvářeli jsme si jednu šanci za druhou. Prosadili jsme se necelou čtvrthodinu před koncem, po straně se uvolnil Popok a jeho přihrávku proměnil ve vítěznou branku Mbah. 

 
 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Zasloužená výhra, byli jsme po celé utkání lepší a už v poločase mělo být skóre výraznější. Klukům za jejich výkon děkuji, neproměňovali jsme ani největší tutovky, kluci prokázali charakter a vůli, šli si za výhrou a nakonec jednu šanci proměnili, zaslouženě utkání jako už poněkolikáté v sezóně otočili."

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / L. Primus (73. D. Danylych), E. K. Adjei, J. Kabyl, T. Valín / M. Mbah, J. Hájek, M. Houžvička, T. Chlapec / S. Ibe (62. O. Popok), M. Kudela (K)

Sestava AFK Tuchlovice: M. Šimek / M. Boháč, M. Fitko (K), P. Hornof, M. Pospíšil, M. Brnovják, Š. Procházka, J. Kubů, J. Červenka (82. Z. Chochola), P. Starenko (82. A. Hodan), L. Hadrika

ŽK karty: Lhota - D. Danylych (88.); Tuchlovice - M. Pospíšil (27.), Š. Procházka (49.), M. Fitko (55.), P. Hornof (81.)

RozhodčíAleš Suchý (R), Karel Nehasil (AR1), Jakub Mansour (AR2); Ladislav Míka (DFA)

Počet diváků: 180

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/slanaci-poslali-libusin-dolu-lhota-dal-vede-20190610.html

fotbalunas.cz/zapas/238428/

 

 

Zpět