SK Lhota - AFK Sokol Semice

22.11.2017 23:04

15. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Problémy se skládáním sestavy nás nejenomže neminuly ani v posledním kole podzimní části KP, ony se ještě zhoršily. Onemocněl stoper Hejduk, Danylycha zraněný kotník nepustil ani na lavici náhradníků a Kudela s počínající virózou nastoupil se sebezapřením. Klíma se po měsíčních problémech se zády a bez jediného tréninku objevil až před utkáním, podobně tak i čtrnáct dní s nemocí laborující Primus.
 
Do utkání jsme však šli s odhodláním fotbalově pro nás úspěšný rok 2017 zakončit vítězně. V 10. minutě jsme šli do vedení, zásluhou střely Tomáše Borka. Branka nás uklidnila a vývoj hry jsme začali směřovat jasně naším záměrem. O 8 minut později Kudela skvěle uvolnil Rendu Zlatu, který po jeho přihrávce běžel sám na brankaře Plačka a tváří v tvář jej prostřelil. Po osmnácti minutách jsme vedli 2:0, ale v následném čase, kdy jsme mohli jednoznačně výsledkově zápas rozhodnout, jsme si v nadějných šancích vždy rozhodujícími hráči nedovedli uhlídat své postavení. Místo gólu nebo gólové situace vždy následoval asistentem rozhodčího zvednutý praporek. Třetí branku jsme přidali až po půlhodině hry, kdy Zlata se odvděčil Matymu Kudelovi podobnou přihrávkou a Maty se prudkou střelou z "první" pod břevno branky hostů nemýlil. Poločas jsme potom dohrávali proti deseti semickým hráčům, když po druhé žluté kartě byl ve 39. minutě vyloučen jejich hráč Holan.
 
Druhý poločas jsme zahájili tradičně zdlouhavou rozehrávkou a horším pohybem, hráči se snad již v myšlenkách přemístili do útrob stadionu, neboť navečer tam byla naplánována posezónní hráčská "dokopná". Až v 72. minutě jsme předvedli moc hezkou kombinační akci a po ose Primus - Klíma se podruhé v utkání hezkou střelou prosadil Tomáš Borek. Potom ale opět se asi naši hráči na čas přenesli v myšlenkách k vonícímu guláši. Vyústilo to do chaosu zleva naší branky a do odpískané penalty. Výsledek byl 4:1. Ale v závěru střetnutí začal úřadovat na hrot vysunutý Tomáš Vlasatý, zvaný Sása. Svými klamavými pohyby vně a uvnitř soupeřova pokutového území definitivně rozložil obranu hostů. A v 88. minutě svým mistrovským promáchnutím tak zmátl brankáře Semic, že pro Alexe Popoka zvýšit na 5:1 byla prostě lahůdka. Posledním vítězstvím sezóny jsme se tak v polovině soutěže vyšplhali v tabulce na 3. pozici při vysoce aktivním skóre 36:21."
 

StřelciLhota - T. Borek (8., 72.), R. Zlata (18.), M. Kudela (30.), A. Popok (88.); Semice - Š. Bříza (84. z pen.)

Sestava AFK Sokol Semice: P. Plaček / Š. Bříza (K), M. Novák, Š. Jareš, M. Neuhausel (73. M. Kůrka), D. Šimek, P. Rychtařík, P. Šťastný, T. Holan, J. Vavřík (46. D. Holas), P. Hobík

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / R. Neumann, M. Šalamoun, E. Adjei Kwame, T. Vlasatý / R. Zlata (46. R. Mantlík), T. Borek, L. Primus, A. Popok / J. Kunc (82. J. Kučera), M. Kudela (K) (67. F. Klíma)

 

Žluté karty: Lhota - J. Kunc (45.), A. Popok (80.); Semice - T. Holan (37. + 39. = ČK), Š. Jareš (77.)

 

Rozhodčí: Václav Pudil (R), Miloslav Pospíšil (AR1), David Zoufalý (AR2); Václav Holý (DFA)

 

Fotogalerie ze zápasu zdewww.sklhota.cz/a-tym/fotogalerie/a2017-2018/#img-1684-jpg

 

Zpět