SK Kamenné Žehrovice - SK Lhota "B" 2:1 (1:1)

28.08.2019 16:42

1. kolo III. třídy Kladenského okresu

 

Hodnocení zápasu hráčem B týmu Oldřichem Mocem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Jako obhájci titulu jsme vstoupili do utkání bez přípravného zápasu, což se projevilo na počáteční nerozehranosti. Zejména absence pohybu zapříčinila častější držení míče na domácích kopačkách. Jejich aktivita končila na hranici pokutového území. V 15. minutě ztratili domácí míč ve středu hřiště a následné přečíslení řešil Nedvěd individuálně. Faul domácích odnesl poraněným kotníkem a nuceným střídáním. Přes mírné oslabení se hra vyrovnala. Domácí zlobili dlouhými nákopy na urostlého útočníka. Jeden z takových stoper Moc podcenil a následné přečíslení domácí přetavili v úvodní gól. Tlačili jsme se za vyrovnáním. Toho jsme se dočkali v nastaveném čase, kdy domácí zahráli v pokutovém území rukou. Po proměněné penaltě rozhodčí poločas ukončil. Druhý poločas jsme hru mírně zlepšili. Několik slibných akcí domácí hasili za cenu faulů. Vše vyvrcholilo druhou žlutou kartou za surovou hru pro domácího kapitána Stehlíka. Od následné červené karty ho vysvobodilo jestřábí oko vzdálenějšího asistenta rozhodčího. Nutno říci, že chybně. Jeden z dalších dlouhých nákopů domácí proměnili přesným centrem do pokutového území a dokonalým zakončením. Do konce zápasu jsme se hnali za vyrovnáním. Domácí jsme přimáčkli k vápnu a hrozili zejména z množících se standardních situací a z křídelních přečíslení. Protože se však neurodilo, brali body za více vstřelených branek šťastnější domácí."

Sestava SK Lhota "B": J. Kučera / D. Jelínek, F. Horák, O. Moc, P. Linc / J. Hakl, A. Popok, L. Dolejš (K), M. Šíma / J. Nedvěd (15. J. Zahrádka), M. Langer

Sestava SK Kamenné Žehrovice: M. Šíma / J. Stehlík (K), K. Fryš (67. J. Kouba), M. Gregor, D. Viduna, L. Voráček, V. Kašpar, J. Kučera, L. Olič, P. Čermák, M. Bureš

ŽK karty: K. Žehrovice - J. Stehlík (33.), M. Bureš (74.), J. Kučera (85.)

Rozhodčí: Rostislav Hudera (R), František Choleva (AR1), Vladislav Neliba (AR2)

Počet diváků: 33

 

 

 

Zpět