SK Hvozdnice - SK Lhota 3:1 (3:1)

21.05.2019 13:33

26. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 26. kole jsme prohráli na hřišti Hvozdnice 1:3 (1:3). Na začátku utkání udělali domácí chybu a Kudela zajistil našemu mužstvu vedení 1:0. V poli jsme byli lepší a fotbalovější mužstvo, bohužel jsme se dopustili tří chyb a soupeř je všechny potrestal. Nejdřív domácí vyrovnali z penalty, pak dali gól ze hry a do přestávky ještě z přímého kopu. Ve druhém poločase jsme měli výraznou převahu, hned po příchodu z kabin zahodil obrovskou šanci Mbah, pak ještě Kudela trefil břevno, Primus přestřelil odkrytou branku, nešlo nám vstřelit kontaktní branku. Herně jsme byli lepší mužstvo, ale fotbal se hraje na góly a tak jsme prohráli.

 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Opět jsme měli problémy se sestavou, bylo nás pouze jedenáct, na střídání byl připraven pouze druhý brankář Vošmík. Lacino jsme se dostali do vedení, stejně lacino jsme darovali soupeři tři branky. Na umělecký dojem bychom asi vyhráli, ale rozhodují branky. My jsme chyby soupeře nepotrestali a z tohoto důvodu jsme si lepší výsledek nezasloužili. "

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neumann, E. A. Kwame, J. Kabyl, T. Valín / M. Mbah, T. Chlapec, L. Primus, J. Hájek / S. Ibe, M. Kudela (K)

Sestava SK Hvozdnice: T. Hubínek / D. Müller, J. Neumann (70. A. Nejedlý), J. Hromádka, L. Třešňák (K), J. Mrhal, L. Obermajer, M. Matys (88. A. Hampl), O. Hodosi, M. Tomanec, J. Aritmovič

ŽK karty: Hvozdnice - L. Obermajer (47.); Lhota - E. K. Adjei (2.), T. Valín (57.), T. Chlapec (75.)

RozhodčíMiroslav Vlk (R), Patri Roth (AR1), Marek Meščan (AR2); Josef Halaš (DFA)

Počet diváků: 90

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/vykan-vyhrala-ve-hrebci-v-deseti-dalsi-nervy-v-libusine-20190521.html

fotbalunas.cz/zapas/238400/

 

 

 

 

Zpět