SK Hřebeč - SK Lhota 1:2 (0:1)

01.10.2018 13:09

8. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 8. kole jsme hráli další derby, tentokrát jsme zvítězili v Hřebči 2:1 (1:0). Odehráli jsme kvalitní utkání, soupeře jsme přehrávali, vypracovali jsme si dostatek dobrých příležitostí, už v prvním poločase jsme mohli vést o tři čtyři branky. Po dobře dohrané útočné akci se prosadil pouze Kudela. Po přestávce naše neproměňování pokračovalo, po Houžvičkově tyči jsme se dočkali druhé branky, po přihrávce Mbaha se prosadil Kudela. To už hráli domácí v deseti, průnik Mbaha zastavil červeným faulem jeden z domácích hráčů. Těsně před koncem domácí snížili na 1:2. My už jsme si nenechali vítězství vzít.
 

 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Po utkání ve Slaném máme zraněného Ibeho a Vošmíka, ten zkusil před zápasem jít na rozcvičku, ale do branky opravdu nemohl. Musím poděkovat brankáři béčka Kučerovi, který naskočil do utkání a počínal si velmi dobře. V utkání jsme měli spousty krásných akcí, ale nedařilo se nám je proměnit v branky. Jsem spokojený s výhrou, s výkonem, dobře se na naši hru koukalo, ale nebyl jsem spokojený s naším zakončením. Toto utkání jsme měli vyhrát o více gólů a měli jsme ho rozhodnout dřív." 

Sestava SK Lhota:  J. Kučera / M. Houžvička, E. K. Adjei, J. Kabyl, R. Neumann / A. Popok, M. Šalamoun, T. Chlapec, M. Mbah (81. D. Danylych) / J. Hájek, M. Kudela (K) (90. T. Valín)

Sestava SK Hřebeč:  J. Zajíček / M. Veliký, F. Sedláček, R. Macháč, J. Janík, M. Servus (K) (70. A. Synek), M. Stříbrský, J. Dobiáš, O. Stříbrský, J. Faktor (81. J. Vyšín), J. Dvořák

Žluté karty: Hřebeč - J. Janík (4.), R. Macháč (37.), M. Stříbrský - ČERVENÁ KARTA (49.), M. Servus (56.)

Rozhodčí: Oldřich Zuska (R), Peter Divilek (AR1), Michal Palek (AR2); Lucie Ratajová (DFA)

Počet diváků: 250

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/derby-rozhodl-kapo-kudela-20180930.html

fotbalunas.cz/zapas/207746/

 

 

 

Zpět