SK Baník Libušín - SK Lhota 0:2 (0:1)

22.06.2019 10:37

30. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Ve 30. kole jsme hráli na hřišti Libušína a zvítězili jsme 2:0 (1:0). V utkání byla patrná naše technická převaha, domácí čekali na možnost jít do brejku, to jsme jim příliš nedovolovali. My jsme si postupně vytvářeli dobré příležitosti, Hájkova střela se odrazila od tyče. Nakonec jsme se prosadili střelou Mbaha a vedli jsme 1:0. Těsně před koncem prvního poločasu se na malém vápně dostali do zakončení Danylych a Mbah, byli sami před brankářem, ale do míče kopli oba a ten letěl přes branku.

Ve druhém poločase jsme si své vedení hlídali, soupeře jsme do žádných šancí nepouštěli a trpělivě jsme čekali na svoji šanci a ta přišla, před koncem zápasu si ve vápně obhodil Mbah obránce domácích a ten ho zastavil jen faulem, nařízenou penaltu proměnil s přehledem střelou do šibenice Houžvička.

Pak se na hřiště v roli hráče dostal i brankář Vošmík a málem se dostal do šance...

 
 
 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Kluci věděli, že výhra jim zajistí celkové vítězství v soutěži. Přistoupili k utkání zodpovědně, dobře bránili a dvě svoje šance proměnili. Po utkání přímo na hřišti proběhly oslavy, kluci dosáhli historicky nejlepšího umístění SK Lhota, po utkání jsme přejeli do Lhoty na společnou večeři."

Sestava SK Lhota: J. Tůma / T. Valín, A. E. Kwame, M. Houžvička, J. Kabyl / L. Primus (10. D. Danylych), J. Hájek, T. Chlapec, A. Popok (K) (89. P. Vošmík) / M. Mbah, S. Ibe (M. Šalamoun)

Sestava SK Baník Libušín: F. Poráčanin / J. Veselý (K), D. Portužák, K. Výborný, P. Caizl, O. Havrda, T. Neumann (86. J. Fujdiar), J. Říčka, T. Hejduk, T. Abrham (13. D. L. Diaz (89. A. Číž)), J. Křemen

ŽK karty: Lhota - M. Houžvička (61.), T. Chlapec (67.); Libušín - J. Veselý (55.), P. Caizl (59.), T. Neumann (86.), 

Rozhodčí: Ondřej Ježek (R), Jakub Pejša (AR1), Tomáš Pejša (AR2); Luboš Helebrant (DFA)

Počet diváků: 180

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/lhota-prepsala-historii-klubu-i-kladenska-vyhrala-krajsky-prebor-20190616.html

fotbalunas.cz/zapas/238434/

 

 

Zpět