Seko Louny - SK Lhota 3:2 (1:1)

07.03.2018 15:59

Páté přípravné utkání

hráno na UT v Lounech, 3.3.2018

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Sobotní přípravné utkání jsme sehráli na UT v Lounech s domácím účastníkem divize B. A protože v tomto týdnu končily v kladenském okrese jarní prázdniny, řádně jsme se potrápili s absencí hráčů. Chyběli brankář Vošmík, obránci Vlasatý, Šalamoun, Neumann, Hejduk, zraněný záložník Zlata a útočník Kudela přijel až na část druhého poločasu. Přesto jsme sehráli velice kvalitní střetnutí a po podzimu jedenáctému týmu divize B jsme byli více než rovnocenným soupeřem. Hráči Loun nás sice během úvodních 10-ti minut zatlačili před naše pokutové území a vytvořili si  dvě střelecké šance, ale Tůma mezi našimi tyčemi byl připraven. Potom se však hra vyrovnala a začali jsme domácí zlobit my. Náš nápor korunoval Stanley Ibe, jeho dělovka z pětadvaceti metrů trefila levou "šibenici" domácí branky. A měli jsme i další gólové šance, vždy nás však zradila finální nepřesnost. A stále platí, když nedáš, tak dostaneš. To jsme v obraně špatně odhlavičkovali lehký míč a osamocený soupěřův útočník již Tůmu prostřelil.
 
Ve druhém poločase jsme pak šli opět do vedení, když Tomáš Borek z půlící čáry vystartoval do přečíslení. Obešel vše, co mu stálo v cestě, dokonce nadvakrát i lounského brankáře, a poslal míč do prázdné branky. Krásný gól. Měli jsme i další šance, Kudela dokonce nastřelil hlavou břevno, ale závěr zápasu jsme si pokazili dvěma hloupými chybami v defenzivě, které soupeř vždy gólově potrestal. I přes těsnou porážku jsme v Lounech sehráli kvalitní střetnutí a zanechali tam hezký fotbalový dojem."
 
 
Střelec SK Lhota: S. Ibe, T. Borek

 

Sestava SK Lhota: J. Tůma / L. Primus, E. Adjei Kwame, T. Borek, A. Popok / J. Nedvěd, J. Kunc, D. Danylych, J. Kučera / Nesoumah (70. M. Kudela) / S. Ibe

 

Zpět