TK Slovan Lysá n. Labem - SK Lhota 0:2 (0:0)

21.08.2019 08:56

2. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Hodnocení zápasu trenérem Martinem Šalamounem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas. Obě mužstva své první zápasy prohrála. A tak jsme se připravovali na těžké prostředí. Domácí hráči měli v sestavě 6 hráčů nad 190 cm. Což jasně vedlo k jejich taktice. Nakopávané míče do vápna na vytáhlého útočníka. Začátek z naší strany byl rozpačitý. I když jsme zase drželi více míč a snažili se kombinovat. Zahrozili domácí, kdy si obrana špatně pohlídala náběh útočníka a nebýt dobrého zákroku Tůmy, mohli jsme prohrávat. Snažili jsme se roztahovat hru, aby se domácím dalo nás co nejhůře bránit. Navíc nám nepomáhalo velké vedro. Po jednom z kontru do strany jsme šli zásluhou Velikého do vedení. Pojistka přišla opět z pravé strany po přihrávce před prázdnou bránu od Velikého skóroval Kudela. Měli jsme ještě další nánaky šancí, ale skóre už jsme nenavýšili. Klukům chci poděkovat za zlepšenou bojovnost, ale pořád máme ještě na čem pracovat"

Sestava SK Lhota: J. Tůma / R. Neumann, M. Šalamoun, J. Roubal (40. T. Vincenc), Š. Kárník / J. Dvořák / M. Veliký (85. M. Kodria), D. Danylych, Š. Jungmann (82. M. Zelenka), O. Popok (65. G. Bittengel) / M. Kudela (K)

Sestava TK Slovan Lysá n. Labem: V. Rathouský / M. Helmich, M. Švorba (K), A. Schneiberg (46. O. Veselý), F. Vránek, D. Novák (59. V. Sosnovský), M. Kubín, L. Novák (46. T. Kříž), M. Brabec, S. Ježek (83. P. Kozdera), R. Galovič (71. O. Hanke)

ŽK karty: Lhota - Š. Jungmann (42.); Lysá - F. Vránek (51.), M. Kubín (53.)

Rozhodčí: Karel Vyhnal (R), Martin Stránský (AR1), Leoš Hanák (AR2); Vít Melichar (DFA)

Počet diváků: 100

 

O zápase také na webu:

fotbalunas.cz/zapas/279783/

 

 

Zpět