FK Bohemia Poděbrady - SK Lhota 4:3 np (2:1)

30.09.2019 11:14

8. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

Hodnocení zápasu trenérem Martinem Šalamounem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Začátek zápasu pokračoval v duchu minulého zápasu, kdy si každý myslel, že pokyny trenéra, které dostal, není třeba plnit. První gól jsme dostali po standardní situaci, kdy jsme měli jasně stanovené obranné pozice, v kterých jsme propadli. Druhý gól padl obdobně po naší chybě. To domácí zřejmě uklidnilo a pokračovali ve stejném tempu. I když se hrálo na těžkém terénu, naše mužstvo se zvedlo a začalo příkladně bojovat. Hra po stranách přinesla snížení. Vyrovnání přinesla standardní situace, vyhraný souboj Pařízka a dorážka Danylyche. Na hřiště přišel zkušený Zmeškal a svou dobrou orientací ve vápně nám zajistil 3. gól. Naše mladá sestava tento náskok neudržela a v 3. minutě nastavení jsme dostali gól na 3:3. Pokutové kopy už byly jen loterie."

Sestava SK Lhota: J. Tůma / G. Bittengel, M. Pařízek, J. Pechr, Š. Kárník / J. Dvořák / M. Kodria (80. R. Jákob), D. Danylych, Š. Jungmann (89. J. Nedvěd), M. Veliký (89. O. Popok) / L. Primus (83. Z. Zmeškal)

Sestava FK Bohemia Poděbrady:  D. Václavík / J. Voříšek, V. Herčík, R. Hruška (K), L. Nepovím, T. Kubánek (65. T. Šusta), T. Javorek, M. Novák (59. L. Křelina), L. Hruška, J. Sirový (88. J. Suchánek), A. Bora

ŽK karty: Lhota - J. Pechr (28.)

Rozhodčí: Miroslav Vlk (R), Patrik Roth (AR1), Patrik Vaňousek (AR2); Milan Macháček (DFA)

Počet diváků: 102

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/gol-brankare-v-posledni-minute-zmrazil-lhotu-20191001.html

fotbalunas.cz/zapas/279823/

Zpět