FK Bohemia Poděbrady - SK Lhota 2:1 np (1:1)

15.04.2019 12:42

21. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Ve 21. kole jsme remizovali v Poděbradech 1:1 (1:1), na penalty jsme prohráli 5:4. Utkání se hrálo na hřišti Slovanu Poděbrady, na hřišti velkých rozměrů. Do utkání jsme vstoupili aktivně, dostávali jsme se k brance domácích, hlavička Ibeho šla těsně vedle. Ale byli to domácí, kteří se dostali do vedení, když útočník Poděbrad se objevil sám před naším brankářem a střelou k tyči nedal Tůmovi šanci. My jsme do poločasu vyrovnali, branku vstřelil Ibe po krásné kombinaci dvojice Houžvička - Mbah. Ve druhém poločase se domácí snažili udržet remízový stav, my jsme od cca 70. min. hráli bez vyloučeného Šalamouna. V deseti jsme domácí nepustili do žádné šance, my jsme mohli rozhodnout, ale střela Chlapce šla těsně mimo.

 
 
Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:
Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Domácí přes zimu mužstvo doplnili a posílili, dělají dobré výsledky. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Škoda, že jsme se nedostali do vedení my, stihli jsme do půle vyrovnat, pak nás přibrzdilo vyloučení, i tak jsme mohli rozhodnout. Máme respekt ke každému soupeři, vážíme si každého bodového zisku."

Sestava SK Lhota:  J. Tůma / M. Houžvička, E. K. Adjei, M. Šalamoun, R. Neumann / M. Mbah, J. Hájek, T. Chlapec, J. Kabyl / M. Kudela (K) (74. T. Valín), S. Ibe (86. O. Popok)

Sestava FK Bohemia Poděbrady: D. Václavík / T. Živnůstka, R. Hruška, J. Bobek (K), M. Novák, L. Hruška, O. Hněvsa, L. Křelina, D. Rulc (50. M. Holec), T. Šusta (70. M. Billý), J. Nedorost (86. J. Sirový)

ŽK karty: Lhota - M. Šalamoun (44. + 70. = ČERVENÁ KARTA), J. Kabyl (70.); Poděbrady - T. Živnůstka (63.)

RozhodčíPetr Glogar (R), Karel Paunker (AR1), Matěj Šesták (AR2); Zdeněk Jahelka (DFA)

Počet diváků: 115

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/hrebec-oplacela-slanemu-tuchlovice-jeste-vic-potopily-libusin-20190416.html

fotbalunas.cz/zapas/238363/

 

 

 
Zpět