FC Velim - SK Lhota 2:1 np (0:0)

16.10.2018 15:25

10. kolo Ondrášovka krajského přeboru

V 10. kole jsme remizovali na hřišti Velimi 1:1, v penaltovém rozstřelu jsme prohráli 4:5. Domácí od začátku dobře bránili a nám tentokrát chyběla přesná finální přihrávka, měli jsme míč častěji na kopačkách, ale do šancí jsme se moc nedostávali. Na začátku utkání se dostal za obranu domácích Danylych, naši šanci překazil zákrok domácího obránce. Po poločasové přestávce jsme dostali branku po centru, který nám proletěl až k volnému hráči. My jsme zvýšili svoji útočnou aktivitu, začali jsme hrát v riskantnějším rozestavení a několik minut před koncem jsme se dočkali. Na přihrávku si nabíhal Kudela a obránci ho zastavili jen za cenu faulu, následný přímý kop trefil Hájek perfektně, míč se odrazil od tyče a zapadl do branky.
 

Hodnocení zápasu trenérem Jiřím Kabylem:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"My jsme dnes odehráli ne zrovna vydařené utkání, míč nám odskakoval a těžce jsme se dostávali přes soupeřovu obranu. Na druhou stranu musím uznat, že domácí si za bojovný a obětavý výkon zasloužili dobrý výsledek. V závěru jsme sestavu přeskupili, kluci alespoň vyrovnali a prodloužili naši sérii bez prohry." 

Sestava SK Lhota:  P. Vošmík / J. Kabyl, E. K. Adjei, M. Šalamoun, M. Houžvička / R. Neumann, J. Hájek, D. Danylych, M. Mbach (82. L. Primus) / M. Kudela (K), S. Ibe

Sestava FC Velim: L. Svoboda / P. Víšek, M. Kedršt, V. Kopáček, O. Martikán, L. Seifert (K), M. Novotný (80. J. Zajíc), D. Hruška, L. Hartig, M. Jansta, M. Puk (87. J. Kukal)

Žluté karty: Lhota - J. Kabyl (78.), L. Primus (86.)

Rozhodčí: Miroslav Vlk (R), Petr Tvaroh (AR1), Radek Dragoun (AR2); Robert Ploch (DFA)

Počet diváků: 120

 

O zápase také na webu:

kladensky.denik.cz/fotbal-kraj/prebor-fotbalove-srdce-tuchlovic-dal-tluce-slavilo-slany-lhota-nikoliv-20181016.html

fotbalunas.cz/zapas/227265/

 

 

Zpět