FC Horky nad Jizerou - SK Lhota 4:2

14.11.2017 21:14

14. kolo Ondrášovka krajského přeboru

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 
"Už v posledním hodnocení, po utkání s Nespeky, zde bylo konstatováno, s jakými personálními problémy se v závěru podzimní části soutěže potýkáme. Nejenomže řada hráčů vypadává z tréninkové zátěže, v sobotu v Horkách jsme měli na lavičce náhradníků pouze jediného hráče použitelného plnohodnotně do hry. A to ještě tím zmíněným byl Kwane, který v Praze, při příjezdu na sraz hráčů, havaroval a k vlastnímu utkání se dostavil v době, kdy obě mužstva již nastupovala k zahájení utkání. Druhým a posledním hráčem na lavičce potom byl Hejduk, kterého do zápasu nepustily silné žaludeční potíže. Roman však do hry musel jít v 71. minutě, neboť soupeř dorazil už tak silně "nakřápnutého" Danylycha, když mu zašlápl právě jeho nedoléčený kotník....

V prvním poločase jsme měli možná i jakousi optickou převahu a v ní i tři, čtyři gólové šance. Ale čím jsme se sami právě během prvního poločasu totálně odrovnali, byly nesmyslně hloupé individuální chyby hráčů. Při prvním gólu jasně určení hráči při rohovém kopu soupeře odstoupili od bývalého hráče Příbrami a Sparty Mynáře, který zády k brance překonal cca ze šesti metrů patičkou Vošmíka. Také druhá branka stála zato: v situaci, kdy jsme už v rohu našeho pokutového území měli míč jasně pod kontolou, si naši hráči dávají přednost ve snadném vyřešení, až náš krajní záložník se vší silou ukopne přímo na kopačky soupeře, který potom s překonáním Vošmíka už neměl žádný problém. A třetí gól přímo do šatny ve 45. minutě? Naprosto v totožných intencích těch předcházejících: náš středový hráč skvělou nahrávkou vybídne protivníka, aby běžel sám na naši branku, přičemž stopeři mu k pohybu ještě uvolní prostor vlastním roztažením.

Ve druhém poločase jsme pozměnili rozestavění hráčů a do hry šel za Popoka Kwame. Opticky jsme měli ještě více ze hry než v prvním poločase. Ale co naplat, většina našich hráčů v nadějnějších situacích vždy jen odevzdávala míč na kopačky domácích hráčů... A domácí navýšili ještě na 4:0 stejným způsobem, jakým skórovali již v 1. poločase. To jsme po hodině hry v blízkosti středového kruhu naším středovým hráčem opět výborně přihráli soupeři do nájezdu na Vošmíka. Tím "nájezdníkem" byl zase třiačtyřicetiletý Radek Mynář, kterému prostě naši o hodně mladší bránící hráči vůbec rychlostně nestačili... No, ostuda. Pak jsme v rozmezí mezi 88. a 89. rychle snížili, Kudela nejprve kopem z rohu našel přesně hlavu Jakuba Kunce a o chvíli pozděli Eric Kwame ze třiceti metrů z trestného kopu překonal špatně postaveného domácího brankaře podruhé. Ale pak rozhodčí, i přes několik dlouhých ošetřování hráčů, raději střetnutí rychle ukončil. Prohráli jsme se soupeřem, který zdaleka nebyl lepším týmem. Ale prohráli jsme, protože tři body jsme svým ostudným výkonem soupeři darovali."
   
 

StřelciHorky - R. Mynář (10., 15., 61.), M. Korec (45.); Lhota - J. Kunc (88.), E. Kwame Adjei (90.)

Sestava FC Horky nad Jizerou: P. Beran / Z. Zahálka, M. Karásek, M. Šťastný (64. M. Yerokhin), J. Horák / S. Smetana, O. Murárik (K) (78. J. Hložek), R. Mynář, P. Klain (78. L. Hlaváček), M. Korec / B. Nádeníček (78. R. Šimek)

Sestava SK Lhota: P. Vošmík / R. Mantlík, M. Šalamoun, R. Neumann, T. Veselý / R. Zlata, T. Borek, D. Danylych (71. R. Hejduk), A. Popok (46. E. Kwame Adjei) / J. Kunc, M. Kudela (K)

 

Žluté karty: Horky - S. Smetana (53.); Lhota - R. Mantlík (62.)

 

Rozhodčí: Jiří Šmejkal (R), Jindřich Svoboda (AR1), Josef Zdeněk (AR2); Martin Prislupský (DFA)

 

Fotogalerie ze zápasu zde: www.sklhota.cz/a-tym/fotogalerie/a2017-2018/#img-1402-jpg

 

Zpět