ČLU Beroun - SK Lhota 2:1 (1:0)

24.04.2018 08:51

22. kolo Ondrášovka krajského přeboru

 

 

Hodnocení zápasu trenérem Zdeňkem Kudelou:

Očekávané derby kladenských sousedů mělo několik zajímavých průvodních jevů: v sobotu byla v Tuchlovicích pouť, domácí poprvé vedl nový trenér Karel Příhoda, v obou mužstvech bylo dost hráčů, kterí spolu hrávali kdysi v jednom týmu a na zápas přišla nebývalá divácká návštěva - téměř 500 diváků.
I vlastní utkání bylo vyhecované, v některých soubojích, zejména ze strany domácích, často za sportovní hranou.
Do střetnutí jsme po zkušenostech z posledních dvou utkání zvolili jiné rozestavení hráčů, přešli jsme na systém 4-2-3-1.
A především v prvním poločase jsme ovládli dění na hřišti, dobře jsme kombinovali a zaslouženě jsme získali dvoubrankové vedení.
Oba góly jsme vstřelili po standardních situacích. 
První branka padla po dobrém centru Kwameho a vyhrané hlavě Šalamouna, když ze tří metrů potom Šimka propálil Maty Kudela. A před poločasovou přestávkou si oba aktéři role vyměnili: Kudela skvěle zahrál rohový kop přímo na hlavu Martina Šalamouna, který Šimka nachytal podruhé.
Druhý poločas jsme se většinově bránili, přestali jsme být, zejména ve středové řadě, aktivní. Tuchlovice toho využili, jejich nabuzenost zvýšily i četné neurvalé a vulgární urážky směrem k našemu celku  z okolí domácí střídačky. 
Ale až na jeden závar, kdy Hejduk vykopával míč z brankové čáry, jsme však soupeři šanci skórovat nedali.
A v samotném závěru zápasu jsme potom své vedení zvýšili na třígólový rozdíl. Kudela získal míč zprava na naší útočné polovině. Uvolnil Neumanna, který skvěle nacentroval míč před domácí branku na úplně volného Denise Danylycha, který domácího gólmana Šimka výborně obstřelil.
Ano, naše hra nebyla ve druhém poločase většinově tím, co bychom si představovali jako ideál. Naši obránci ustoupili od konstruktivní hry po většinu k nákopům a o aktivitě středových hráčů jsem se již zmínil.
 Ale jasné vítězství získal tým, který byl lépe na hřišti organizován. 

"Utkání v Berouně se nám výsledkově vůbec nevydařilo, prohráli jsme si je sami, přesněji svými hrubými individuálními chybami. Čekali jsme silného soupeře, domácí se v průběhu soutěže hodně výkonostně zlepšili. Ale průběh hry byl jiný, než jsme čekali. Ano, domácí byli v prvním poločase aktivnější, ale také nepřesní. Ovšem my jsme se na hřišti hledali, dvacet minut byla naše hra špatná. Přesto jsme domácí tým vůbec do šancí nepouštěli, brankář Vošmík byl naprosto bez práce. Jejich snahu o rychlé centry do pokutového území jsme vždy vyřešili. Paradoxně jsme šanci ke vstřelení gólu soupeři sami předložili jako na podnose. Náš nejzkušenější hráč Tomáš Vlasatý po svém špatném obranném postavení soupeře v pokutovém území podkopl. A domácí tým šel z penalty do vedení.... To byla jedna z jejich dvou střel na branku v 1. poločase.

Ve druhém poločase jsme se zlepšili a hru v poli ovládli. Ale ani my jsme si nedovedli vytvořit brankové příležitosti. Opakovaně jsme nakopávali vysoké míče na Ibeho, ale ty zvládala domácí obrana. Po hrubém zákroku a druhé ŽK byl vyloučen domácí Sklenář. Jenže my jsme následnou standardní situaci  zahráli velmi hanebně a sami jsme domácím předložili přihrávku, po které šel domácí dvaačtyřicetiletý útočník Horel sám na Vošmíka a podruhé jej překonal. Ve zbytku času jsme už jen dobývali branku domácích, ale gól jsme vstřelili až v poslední minutě z penalty. To jeden z domácích obránců srazil míč pod sebe rukou. Eric Kwame mířil přesně, ale na výsledkový zvrat už bylo moc pozdě."  

Střelci: Beroun - M. Horek (27. z pen., 74.); Lhota - A. Eric Kwame (92. z pen.)

Sestava ČLU Beroun - R. Hosnédl / J. Krůta, D. Počta, J. Král, M. Krčma (K) (27. D. Soukup), J. Počta, L. Markvart (85. L. Vávra), P. Pipiška (90. F. Hosnedl), D. Rigo, L. Sklenář, M. Horek

Sestava SK Lhota: P. Vošmík (K) / R. Neumann, E. A. Kwame, M. Šalamoun, T. Vlasatý (81. J. Šíma) / J. Kabyl / R. Zlata, T. Borek, D. Danylych, A. Popok (46. J. Nedvěd) / S. Ibe

 

Žluté karty: Beroun - J. Krůta (29.), D. Soukup (45.), L. Sklenář (63. + 71. = ČK), R. Hosnédl (86.); Lhota - T. Borek (71.)

Rozhodčí: Tereza Holakovská (R), Martin Stránský (AR1), Monika Pavlíková (AR2); Ladilsav Míka (DFA)

 

Zpět