Áčko - Závěr podzimní části sezóny 2023/2024

27.01.2024 15:04

Áčko

O největší překvapení posledního kola I.B třídy se postaralo lhotecké áčko. Tým, který zatím venku uhrál jediný bod ze hřiště posledního Zavidova, si vyšlápnul na silnou Libčici. První gól připravil pro zkušeného Kudelu Chvojka. Ještě v prvním poločase zvýšil Adam na 2:0. Po změně stran mohla Lhota vedení ještě navýšit. Chvojkova střela skončila na tyči a Adam z dorážky druhý zásah nepřidal. Po domácím snížení se Lhota začala o vedení obávat. Rozhodnutí přišlo až v závěrečných minutách.

Lhota přezimuje na pěkném osmém místě. Z I.B třídy letos sestoupí minimálně pět týmů. Na desáté příčce znamenající pád do okresního přeboru je nyní Hředle se 17 body. Lhota má pouze o jeden bod víc. Devátý Braškov nasbíral stejný počet bodů jako Hředle. Do boje o záchranu se určitě zapojí Libušín (14) a Švermov (10). Šance Zavidova a rezervy Hostouně na udržení jsou již minimální. Před Lhotou je tříbodová mezera. Nad ní se ve dvou bodech tísní 4 družstva (Lány, Libčice, Vraný a Slavoj Kladno). Lhotecké áčko čeká tuhý boj o záchranu.

AFK Libčice – SK Lhota 1:4 (0:2) Branky Lhoty: Kudela, Adam, Danylych, Čurda